۹۵ پروژه بخش کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری می رسد

۹۵ پروژه بخش کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری می رسد

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، مهدی قهرمانی ظهر دوشنبه  در اولین جلسه کمیته روستایی دهه‌فجر انقلاب اسلامی که در سالن جلسات اشراق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال دو برنامه ویژه و متمرکز استانی شامل تجلیل از کشاورزان نمونه و جشن شکرگزاری محصول گندم را داریم، افزود:

در ایام‌الله دهه‌فجر امسال ۹۵ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری رسیده و مردم از این دستاوردها برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های امسال برای ایام‌الله دهه‌فجر، بحث روستاگردی است، تصریح کرد:

با توجه به اینکه امسال شاهد تولید ۵۰۰ هزار تن گندم در استان زنجان بودیم، به همین خاطر قرار است جشن شکرگزاری را به خاطر اینکه دومین استان در زمینه تولید گندم بودیم، برگزار کنیم.

قهرمانی با یادآوری اینکه در ایام‌الله دهه‌فجر امسال، برنامه تجلیل از کشاورزان نمونه استان را پیش رو داریم، گفت:

اعتقاد راسخ به این مهم داریم که برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ایام‌الله دهه‌فجر باید به صورت مردمی بوده و در اجرای آن نیز از ظرفیت مردم در این زمینه استفاده شود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان تاکید کرد:

یکی از رسالت‌ها این اداره‌کل، فراهم کردن زمینه برای صیانت از سرمایه دامی و ارتقای بهداشت عمومی جامعه است.

محمدباقر حاج‌کاظمی با تاکید بر اینکه یکی از رسالت‌ها این اداره‌کل، فراهم کردن زمینه برای صیانت از سرمایه دامی و ارتقای بهداشت عمومی جامعه است، افزود: اداره‌کل دامپزشکی استان زنجان در تلاش است تا خدمات خود را در بخش‌های مختلف از جمله بهداشتی، پیشگیری و درمانی ارائه دهد.

وی با یادآوری اینکه طی این مدت، دامداران روستایی از خدمات مختلف این اداره‌کل، از جمله اجرای طرح واکسیناسیون، مبارزه با انگل‌های خارجی و ارائه برنامه‌های آموزشی برخوردار شده‌اند، تصریح کرد:

تا به امروز با خدمات ارائه شده در روستاها توانسته‌ایم رضایت ساکنان این مناطق را جلب کنیم، این در حالی است که برنامه‌های ویژه‌ای از جمله تخفیف ۲۲ درصدی تعرفه‌های بخش خصوصی برای دهه فجر امسال داریم.

حاج کاظمی با تاکید بر اینکه همه شهروندان باید نکات بهداشتی را در راستای پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام رعایت کنند، ادامه داد:

نظارت بهداشتی بر کشتارگاه‌های دام و طیور توسط ناظران بهداشتی دامپزشکی به صورت مستمر انجام شده و لاشه‌های غیربهداشتی از چرخه مصرف حذف و فرآورده خام دامی سالم وارد چرخه مصرف می‌شود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/2021996.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/2021996-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزی۹۵ پروژه بخش کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری می رسد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، مهدی قهرمانی ظهر دوشنبه  در اولین جلسه کمیته روستایی دهه‌فجر انقلاب اسلامی که در سالن جلسات اشراق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال دو...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star