کود اوره مورد نیاز کشاورزان تامین می شود

کود اوره مورد نیاز کشاورزان تامین می شود

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علی محمد بساق زاده اظهار کرد:

تولید کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی وضع مطلوبی دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است و باید بر این نکته تاکید کرد که نظم بسیار خوبی در بازار کود اوره حاکم است و وضع مناسبی نیز در واحدهای پتروشیمی تولید کننده این محصول وجود دارد.

وی تصریح کرد:

وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای سال نیاز ماهانه خود را اعلام کرده و واحدهای پتروشیمی همگام با تامین نیاز داخل تولید می‌کنند و مازاد نیاز بر داخل نیز صادر می‌شود.

عضو هئیت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که میان مجتمع‌های تولید کننده اوره و آمونیاک کشور همکاری وجود دارد گفت:

شرکت‌ها به دلیل خصوصی بودن گاهی در برخی مسائل مانند سوآپ اختلاف نظرهایی دارند؛ اما باید به این نکته اشاره کرد که اولویت فعالیت این شرکت‌ها تامین کامل کود مورد نیاز کشاورزان کشور است.

تولید کنونی کود اوره کشور حدود ۵,۵ میلیون تن است؛ مجتمع‌های بزرگ تولیدکننده کود اوره کشور پتروشیمی‌های کرمانشاه، شیراز، خراسان و پردیس هستند و کود اوره مورد استفاده در کشور حدود ۲,۲ میلیون تن است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/532397_728.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/532397_728-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیکود اوره مورد نیاز کشاورزان تامین می شود اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علی محمد بساق زاده اظهار کرد: تولید کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی وضع مطلوبی دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است و باید بر این...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star