کشتار ۶۶ هزار راس دام در کشتارگاه‌های کرمانشاه

کشتار 66 هزار راس دام در کشتارگاه‌های کرمانشاه

اخبار مواد غذایی به نقل از ایسنا:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشتار ۶۶ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان در چهار ماهه امسال خبر داد.

علیرضا امیری با اشاره به کشتار ۹۸۰۳ راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کرمانشاه در چهار ماهه امسال اظهار کرد: در این مدت همچنین ۵۶ هزار و ۱۱۹ راس دام سبک در کشتارگاه‌های استان کشتار شده است.

امیری اضافه کرد: در این مدت ۳۷ تن و ۳۱۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم از کشتارگاه های استان ضبط و به صورت بهداشتی امحاء شده است.


بیشتر بدانید : پیری را با ۸ آنتی اکسیدان قدرتمند به تاخیر بیندازید


 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تعداد طیور کشتار شده را نیز یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۳۲۹ قطعه عنوان و تصریح کرد: ۸۷۱۳ قطعه طیور غیرقابل مصرف نیز در کشتارگاه ها استان ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

وی با بیان اینکه در کشتارگاه‌های دام استان، دام ها پیش از کشتار از سوی ناظرین بهداشتی دامپزشکی مورد معاینه و بازرسی قرار می گیرد و از کشتار دام های بیمار جلوگیری می شود، عنوان کرد: پس از کشتار نیز لاشه ها مورد بازرسی قرار گرفته و بعد از تایید سلامت و ممهور شدن به مهر دامپزشکی و پس از نگهداری در سالن های پیش سرد به وسیله خودروهای مجهز به سردخانه مراکز عرضه مجاز منتقل می شوند.

امیری از شهروندان خواست با توجه به تهدیدات استفاده از کشتار غیرمجاز برای سلامت، از خرید آن خودداری کرده و حتما گوشت، مرغ و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه و با اطمینان خاطر مصرف کنند.

این مقام مسئول همچنین شماره‌های تماس چهاررقمی ۱۵۱۲ و نیز سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ را پل ارتباطی مردم با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد و گفت: شهروندان هرگونه تخلف، انتقاد و پیشنهاد خود را از این طریق می توانند با کارشناسان در میان بگذارند.

منبع

 

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57502898.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57502898-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,مواد غذاییکشتار ۶۶ هزار راس دام در کشتارگاه‌های کرمانشاه اخبار مواد غذایی به نقل از ایسنا: معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشتار ۶۶ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان در چهار ماهه امسال خبر داد. علیرضا امیری با اشاره به کشتار ۹۸۰۳ راس دام سنگین در...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی