اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با اشاره به اختلاف بالای قیمت محصول جو به نرخ دولتی و بازار آزاد گفت: کشاورزان چندان رغبتی برای فروش محصول خود به نرخ دولتی ندارند.

سقراط بیرنگ اظهار کرد: به علت همین اختلاف قیمت بالا امسال خریداری این محصول از طریق بورس صورت نمی‌گیرد و در حال حاضر هر کیلوگرم جو در بازار آزاد تا نرخ ۲,۰۰۰ تومان و به نرخ دولتی هر کیلو ۱,۰۷۰ تومان خریداری می‌شود که این امر موجب شده کشاورزان چندان رغبتی برای فروش محصول خود به نرخ دولتی نداشته نباشند.

وی در بخش دیگری از ممنوعیت خرید گندم در خارج از شبکه دولتی خبر داد و اعلام کرد: خریداری گندم در مراکزی غیر از شبکه دولتی ممنوع بوده و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

بیرنگ بیان کرد: امسال در شبکه دولتی محصول گندم کاران هر کیلو به قیمت ۱,۷۰۰ تومان خریداری و در اسرع وقت مطالبات گندم خریداری شده از کشاورزان پرداخت می‌شود که از گندم کاران اسدآبادی می‌خواهیم محصول خود را برای فروش به مراکز از پیش تعیین شده تحویل دهند ضمن اینکه هر کشاورز که به بانک کشاورزی و یا بانک دیگری بدهی داشته باشد هیچ بانکی مجاز به برداشت وصول مطالبات کشاورزان از محل وجوه گندم نیست.

وی با بیان اینکه امسال برای خرید محصول گندم کشاورزان اسدآبادی به نرخ دولتی ۷ مرکز درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: از ۷ مرکز خرید در نظر گرفته شده شهرستان تعداد ۳ مرکز شامل سیلوی زرین ظفری، سیلو زردانهآقاپور و کارخانه آرد زرین زارعین مراکز خرید اصلی بوده و علاوه بر این مراکز ۴ مرکز خرید نیز در مناطق دهستان کلیایی، چهاردولی، روستای موسی آباد و تعاونی تولید شهر اسدآباد خرید گندم منطقه را بر عهده دارند.

بیرنگ تصریح کرد: ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای گندم این شهرستان ۱۱۱ هزار تن بوده که امسال ۷۷ هزار تن ظرفیت فضای خالی برای خرید، نگهداری و ذخیره گندم تولیدی شهرستان در نظر گرفته شده است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57703464.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57703464-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,کشاورزیاخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با اشاره به اختلاف بالای قیمت محصول جو به نرخ دولتی و بازار آزاد گفت: کشاورزان چندان رغبتی برای فروش محصول خود به نرخ دولتی ندارند. سقراط بیرنگ اظهار کرد: به علت همین اختلاف قیمت بالا...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star