کاشت تمام مکانیزه گندم در قطب کشاورزی یزد

کاشت تمام مکانیزه گندم در قطب کشاورزی یزد

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت:

در سال زراعی ۹۷-۹۶ با پایان کاشت گندم و جو در سه هزار و ۸۸۰ هکتار از مزارع این شهرستان ، تمام اراضی به شیوه ۱۰۰درصد مکانیزه کشت شد.

« مهدی غیب الهی» با اشاره به تامین یک هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی و ۸۴ تن بذر اصلاح شده گندم و جو که بیشتر از ارقام سیروان و پیشتاز است،‌ اظهار کرد:‌

بوجاری کردن بذر ، در اختیار گذاشتن دستگاه های کشت مستقیم ، خطی کار و خاکورز حفاظتی از جمله حمایت ها به گندمکاران این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه افزود:

امسال ۲۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان یزد خریداری شد که ۱۵ هزار و ۷۰۰ تن آن مربوط به ابرکوه است و این شهرستان برای چهارمین سال متوالی رتبه نخست خرید گندم را در استان به خود اختصاص داد.

این مقام مسئول در پایان با بیان این‌که ابرکوه قطب تولید کننده گندم استان یزد است و نقش بسزایی در تولید محصول زراعی و دامی دارد ، خاطرنشان کرد:

۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ابرکوه به کشت محصولات زراعی و باغی اختصاص دارد .

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/57569075.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/57569075-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیکاشت تمام مکانیزه گندم در قطب کشاورزی یزد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ با پایان کاشت گندم و جو در سه هزار و ۸۸۰ هکتار از مزارع این شهرستان ، تمام اراضی به شیوه ۱۰۰درصد مکانیزه کشت شد. «...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی