۹۵/۰۹/۲۴

چند پژوهش در باره شیر

یافته های اخیر محققان دانشگاه هاروارد در امریکا و دانشگاه واگنینگن در هلند، نشان داد، نوشیدن سه لیوان شیر کم چرب،خطر حمله قلبی را تا ۱۸ درصد کاهش می دهد.

این پ‍ژوهش۳۰ مرداد ماه امسال(۲۳ اگوست ۲۰۱۱) در نشریه” امریکن جورنال” که از معتبرترین مراجع تغذیه ای جهان به شمار می رود، به چاپ رسید، شامل ۱۷ مطالعه از امریکا، اروپا و ژاپن است.

سیدنی شواتیزر، مدیر فنی پایگاه جهانی لبنیات می گوید: شیر و لبنیات، از مغذی ترین و سالم ترین غذاهای موجود به شمار می روند که سرشار از مواد مغذی طبیعی از قبیل کلسیم،پتاسیم،پروتئین و … هستند.

یافته های یک مطالعه انجام شده دیگر که در مجله امریکایی “تغذیه بالینی” انتشار یافت، نیز نشان داد، مصرف کلسیم لبنیات با رژیم غذایی که منجر به کاهش وزن می شود، ارتباط دارد.

 

صنایع کشاورزی و مواد غذایی

در این مطالعه، بیش از ۳۰۰ مرد و زنی که افزایش وزن داشتند، به مدت دو سال مورد آزمایش قرار گرفتند.یافته های این پژوهش نشان داد، گروهی که بیشترین کلسیم را از طریق مصرف لبنیات دریافت کرده بودند، ۳۸ درصد بیش از عده ای که کمترین میزان کلسیم را از این طریق دریافت کرده بودند، کاهش وزن داشته اند.

یک پژوهش دیگر در مورد لبنیات که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، بر این باور قدیمی که لبنیات موجب ابتلا به بیماری قلبی می شود، خط بطلان کشید.

بر این اساس، پژوهشگران امریکایی ۲۵ مورد مطالعاتی را که شامل ۳۵۰ هزار نفر می شود، مورد آزمایش قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که مصرف چربی های اشباع شده رژیمی با خطر بیماری های قلبی-عروقی ارتباطی ندارد.

همچنین طی یک آزمایش روی ۲۳ هزار و ۳۶۶ مرد سوئدی مشخص شد، مصرف روزانه کلسیم بیش از میزان توصیه شده، می تواند، خطر یا مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سرطان را تا ۲۵ درصد کاهش دهد. نتایج این پژوهش نیز در مجله امریکایی “بیماری های همه گیر” به چاپ رسیده است.

 

منبع: به سایت