پنج محصول کشاورزی با استاندارد تشویقی

پنج محصول کشاورزی با استاندارد تشویقی

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت:

پنج محصول کشاورزی در استان موفق به دریافت استاندارد تشویقی شده‌اند.

«عبدالله جعفری»، اظهار کرد:

بر اساس بررسی‌های انجام شده طی سال‌های اخیر و با توجه به شیوع موجی جدید از انواع بیماری‌ها در میان مردم، بسیاری از متخصصان و کارشناسان علم پزشکی و کشاورزی مدعی شدند که استفاده زیاد از مواد هورمونی، کودها، سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی جهت مبارزه با انواع حشرات و آفت‌ها عامل بروز بسیاری از این بیماری‌ها است .


بیشتر بدانید:کشاورزی ارگانیک چیست؟


این مسئول ادامه داد:

کاشت محصولاتی عاری از این سموم به‌عنوان یک راهکار و مولفه اساسی در جهت دستیابی به سلامت جسم و روان از سوی دانشمندان مطرح شد و در استان زنجان نیز که یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور محسوب می‌شود، کاشت و پرورش محصولات ارگانیک پایه‌ریزی شده است .

وی افزود:

استان زنجان به‌واسطه تنوع اقلیمی و شرایط آب‌ و هوایی و جوی، فرآیند تولید محصولات کشاورزی در این استان در مقایسه با سایر استان‌ها نیاز کمتری به استفاده از سموم و کودهای شیمیایی دارد، به گونه‌ای که میزان استفاده از سموم شیمیایی در استان زنجان کمتر از میانگین کشوری است .

جعفری خاطرنشان کرد:

در سال گذشته و نیز امسال شماری از کشاورزان و تولیدکنندگان پس از طی پروسه‌های آزمایشگاهی و فنی سازمان استاندارد، برای تولید محصولاتی از قبیل سیب‌زمینی، پیاز، سیب درختی، توت فرنگی و هندوانه موفق به دریافت استاندارد تشویقی شدند .

رئیس تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، یادآور شد:

تجار سایر استان‌ها از محصولات کشاورزی استان استقبال می‌کنند، اما متاسفانه به‌واسطه دوری استان از نقاط مرزی کشور، صادرات این محصولات توسط تجار و صادرکنندگان بومی مغفول مانده و به تبع آن فرصت حضور و معرفی مستقیم محصولات با برند و نام استان را با بازارهای هدف از دست داده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57507071.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57507071-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزیپنج محصول کشاورزی با استاندارد تشویقی اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پنج محصول کشاورزی در استان موفق به دریافت استاندارد تشویقی شده‌اند. «عبدالله جعفری»، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده طی سال‌های اخیر و با توجه به شیوع موجی...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی