نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است

نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس جهاد کشاورزی کردستان گفت:

هم‌اکنون نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی است.

«خالد جعفری» امروز(۲۱ بهمن‌ماه) در مراسم افتبتاح نخستین و بزرگترین واحد فرآوری سبزیجات در کردستان، اظهار کرد:

ایجاد اشتغال و تأمین سلامت غذایی با بهره‌وری صحیح از محصولات کشاورزی از اولویت‌های توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در کردستان است.


بیشتر بدانید:کشاورزی ارگانیک چیست؟


وی افزود:

ایجاد اطمینان خاطر برای مردم در راستای بهره‌مندی از سلامت غذایی محصولات کشاورزی به‌عنوان هدف و اولویت در حوزه صنایع غذایی مدنظر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان این‌که سلامت غذایی برای مردم اهمیت ویژه‌ای ددارد، خاطرنشان کرد:

در بخش کشاورزی علاوه‌بر تولید با کیفیت محصولات کشاورزی، باید با ایجاد صنایع فرآوری اطمینان از سلامت آن محصول برای مصرف‌کننده ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد:

این واحد با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی شده که ۵۰۰ میلیون تومان آن«از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان» نیز آورده شخصی بوده است.

واحد فرآوری سبزیجات «دلسان برچین کردستان» با بهره‌مندی از دستگاه‌های پیشرفته، پاک کردن، شستشو هم‌چنین نظارت بهداشتی بر پخت و بسته‌بندی سبزیجات، زمینه اشتغال ۱۶ نفر به طور مستقیم و بیش از ۳۰ نفر به صورت فصلی را فراهم کرده است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/02/57635424.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/02/57635424-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزینیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس جهاد کشاورزی کردستان گفت: هم‌اکنون نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی است. «خالد جعفری» امروز(۲۱ بهمن‌ماه) در مراسم افتبتاح نخستین و بزرگترین واحد فرآوری سبزیجات...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star