سرپرست مرکز بهداشت استان قم خبر داد

توقیف و معدوم سازی مواد اولیه تولید نوشابه در قم/کشف کره فاسد از سوهان پزی

سرپرست مرکز بهداشت استان قم خبر داد  توقیف و معدوم سازی مواد اولیه تولید نوشابه در قم/کشف کره فاسد از سوهان پزی

اخبار مواد غذایی به نقل از ایسنا:

سرپرست مرکز بهداشت استان قم به توقیف و معدوم سازی مواد اولیه شربت نوشابه اشاره کرد و گفت: ۱۵ گالن ۲۰ لیتری مواد اولیه ساخت شربت نوشابه از یکی از اغذیه فروشی‌های معروف قم توقیف و معدوم سازی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدجواد باقری با اشاره به فعالیت های کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت گفت: این کارشناسان در راستای فعالیت های خود ضمن بازرسی از اماکن و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی اقدام به توقیف و معدم سازی مواد غذایی غیر بهداشتی کردند.


بیشتر بدانید : ارتباط منیزیم رژیمی و کاهش ریسک سکته


 

وی تصریح کرد: در این بازرسی ها، ۶۰ کیلوگرم کره فله بدون مشخصات بهداشتی در سوهان پزی توقیف شد و از توزیع ۲۷ لیتر دوغ تاریخ گذشته نیز جلوگیری به عمل آمد.

سرپرست مرکز بهداشت استان قم اذعان داشت: توقیف ۳۰۰۰ ظرف یکبارمصرف فوم در یکی از آشپزخانه های استان، بازدید از ایستگاه راه آهن و ارائه تذکرات لازم جهت نظافت سرویس های بهداشتی، بازدید از اغذیه فروشی های مرکز کهک و کرمجگان و تذکر در خصوص رفع نواقص بهداشتی و… از دیگر اقدامات کارشناسان بوده است.

دکتر باقری به توقیف و معدوم سازی مواد اولیه شربت نوشابه اشاره کرد و گفت: ۱۵ گالن ۲۰ لیتری مواد اولیه ساخت شربت نوشابه از یکی از اغذیه فروشی‌های معروف قم توقیف و معدوم سازی شد.

وی اذعان کرد: در پی شکایت رسیده به سامانه ۱۹۰ درخصوص استفاده از شربت نوشابه در یکی از اغذیه فروشی ها، بازرسان بهداشت محیط با حضور در محل و نظارت دقیق بر فعالیت این اغذیه فروشی مقدار ۱۵ گالن ۲۰ لیتری شربت نوشابه تاریخ گذشته کشف و توسط متصدی در محل معدوم کردند.

سرپرست مرکز بهداشت استان قم افزود: همچنین با تماس یکی از شهروندان با سامانه ۱۹۰ و گزارش یک مورد کارگاه خانگی آبلیموگیری سنتی و مشاهده حشرات در آبلیموی عرضه شده، بازرسان بهداشت محیط ضمن بازرسی از محل مورد را بررسی و مقدار ۶۰ لیتر ابلیموی غیربهداشتی را در محل و توسط متصدی مربوطه معدوم کردند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57458525.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57458525-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,خبرگزاری,صنایع کشاورزی,کشاورزی,مواد غذاییسرپرست مرکز بهداشت استان قم خبر داد توقیف و معدوم سازی مواد اولیه تولید نوشابه در قم/کشف کره فاسد از سوهان پزی اخبار مواد غذایی به نقل از ایسنا: سرپرست مرکز بهداشت استان قم به توقیف و معدوم سازی مواد اولیه شربت نوشابه اشاره کرد و گفت: ۱۵ گالن ۲۰ لیتری مواد...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی