مضرات ترشیجات از زبان یک متخصص تغذیه

 

مضرات ترشیجات از زبان یک متخصص تغذیه

اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، یک متخصص تغذیه با اشاره به مضرات ترشیجات فصلی گفت:

نمک و سرکه عمده موادی هستند که در تهیه‎ ترشیجات از آن‌ها استفاده می‎شود و در اکثر موارد نیز مصرف بیش از حد نمک در ترشیجات عوارض زیادی را برای مصرف کنندگان به وجود می‎آورد.

دکتر حسن فرهاد غیبی در این خصوص اظهار کرد:

استفاده از ترشیجات و نمک سود کردن میوه‎ها در سرکه و آب، متعلق به دوره‎هایی بود که تکنولوژی به این حد پیشرفت نکرده و روش دیگری برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی وجود نداشت.


بیشتر بدانید:۵ عادت غذایی که پوست را خراب می‌کند


اما اکنون با وجود یخچال‎ها و فریزرهای پیشرفته، نیازی به این روش نیست.

وی افزود:

افزایش فشار خون، تشدید بیماری‎های قلبی-عروقی و ارزش غذایی بسیار پایین از جمله مضرات مصرف ترشیجات به شمار می‎آیند. هم‌چنین تحریک اشتها در افراد چاق، تحریک معده برای دریافت مواد غذایی بیشتر و مشکلات گوارشی نیز از سایر مضرات هستند که سبب بروز مشکلات جدی در افراد می‎شوند.

فرهادغیبی گفت:

در اکثر موارد، مسائل بهداشتی در تهیه‎ ترشیجات رعایت نشده و از مواد غذایی فاسد استفاده می‎شود و ارزش غذایی آن به طور کامل از بین می‎رود.

از این رو اگر هدف، تامین مواد غذایی مورد نیاز بدن باشد، باید از مصرف ترشیجات پرهیز کرد.

وی خاطرنشان کرد:

امروزه اکثر موادغذایی و سبزیجات و میوه‎ها به صورت تازه خوری در دسترس عموم هستند و استفاده از محصولات با بافت تازه بر سایر محصولات ارجحیت دارد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57567715.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57567715-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,مواد غذاییمضرات ترشیجات از زبان یک متخصص تغذیه   اخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، یک متخصص تغذیه با اشاره به مضرات ترشیجات فصلی گفت: نمک و سرکه عمده موادی هستند که در تهیه‎ ترشیجات از آن‌ها استفاده می‎شود و در اکثر موارد نیز مصرف بیش از حد نمک در...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی