اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری را به دلیل کنترل بهتر دمای بدن در فصل تابستان محدود کنید.

‌دکتر امید توپچیان افزود: خوشبختانه در فصل تابستان به دلیل تنوع بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها می‌توان مقادیر قابل توجهی از ویتامین‌ها را تأمین کرد.

وی ادامه داد: حذف موادغذایی پرچرب و گوشت قرمز، استفاده از غذاهای آب دار و نوشیدنی‌های ولرم، پرهیز از مصرف قهوه، پنیرهای چرب، غذاهای سنگین و پرپروتئین و نوشیدنی‌های گازدار رنگ تیره در فصل تابستان به کاهش دمای بدن و راحتی افراد کمک شایانی می‌کند.

وی افزایش وعده‌ها و کاهش حجم غذاهای دریافتی در فصل تابستان را در کاهش تولید گرمای بدن مؤثر دانست و اظهار کرد: بدن ما برای هضم غذاهای سنگین به انرژی بیشتری نیاز دارد و وقتی میزان انرژی مصرفی افزایش می‌یابد، دمای درونی بدن بالا رفته و بیشتر احساس گرما می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مصرف زیاد چربی‌ها نیز باعث کاهش سرعت هضم غذا می‌شود و بدن برای هضم و تجزیه شدن تلاش مضاعفی را متحمل شود، بنابراین بهتر است مواد غذایی سرشار از آب را جایگزین غذاهای پرچرب کنید.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57902227.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57902227-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,غذای چرب,مواد غذاییاخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری را به دلیل کنترل بهتر دمای بدن در فصل تابستان محدود کنید. ‌دکتر امید توپچیان افزود: خوشبختانه در فصل تابستان به دلیل تنوع بیشتر...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star