لزوم بررسی مواد نگهدارنده فرآورده‌های گوشتی

لزوم بررسی مواد نگهدارنده فرآورده‌های گوشتی

اخبار صنایع غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر لزوم بررسی مواد نگهدارنده فرآورده‌های گوشتی تاکید کرد.

محسن اعرابی با اشاره به اینکه غذاهایی که در آن سوسیس، کالباس و پنیر پیتزا مشاهده می‌شود، کبد به صورت جدی آسیب می‌بیند، اظهار کرد:
این غذاها خیلی چرب هستند و اسیدهای چرب اشباع دارند که موجب افزایش LDL کلسترول و بروز کبد چرب می شوند .

:وی تصریح کرد

از سویی دیگر افزودنی‌ها و نگهدارنده‌هایی که در تهیه فرآورده‌های گوشتی مصرف می شوند گاهی بدون نظارت و بیش از حد مجاز مورد استفاده قرار می گیرد که موجب تجمع مواد سمی و آسیب به کبد می شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران خاطرنشان کرد:

مصرف زیاد سوسیس، کالباس و پنیر پیتزا می‌تواند به کبد آسیب وارد کند و همچنین از طرفی دیگر نقش مواد نگهدارنده شیمیایی این محصولات نیز نیازمند بررسی بیشتری است .

اعرابی افزود:

میزان فراوان سدیم در این محصولات آثار مخربی در بدن داشته و وجود ترکیبات شیمیایی مانند نیتریت سدیم که برای رنگ و بو در این نوع مواد غذایی هستند آسیب فراوانی را موجب می شود .

وی گفت:

گاهی این ترکیبات در مواد دیگری مانند پنیر پیتزا، نوشابه و غیره هستند که نتایج نامطلوب در بدن بیشتر می شود .

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/01/1432448607308_67-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/01/1432448607308_67-th3-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,صنایع غذایی,فرآورده گوشتیلزوم بررسی مواد نگهدارنده فرآورده‌های گوشتی اخبار صنایع غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر لزوم بررسی مواد نگهدارنده فرآورده‌های گوشتی تاکید کرد. محسن اعرابی با اشاره به اینکه غذاهایی که در آن سوسیس، کالباس و پنیر پیتزا مشاهده می‌شود، کبد به صورت جدی آسیب...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی