قیمت میوه‌های صادراتی ایران در بازار قطر

قیمت میوه‌های صادراتی ایران در بازار قطر

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از فود پرس:

در حالی که طی روزهای گذشته چندین محموله مواد غذایی و میوه به قطر صادر شده است، گزارش ها درباره قیمت عرضه این مواد در قطر حکایت از آن دارد که هر کیلو گوجه ایرانی در قطر بین ۴ تا ۵ هزار تومان، هر هندوانه ۱۰ هزار تومان و هر کیلو خیار حدود ۴۵۰۰ تومان فروخته می شود.
به گزارش تسنیم، پایگاه خبری گالف تایمز در این رابطه گزارش داده است که به‌رغم محاصره اقتصادی قطر از سوی چند کشور عرب حاشیه خلیج فارس، همچنان مقادیر قابل توجهی میوه و سبزیجات تازه باکیفیت که عمدتاً از ایران و ترکیه وارد شده اند در بازار مرکزی شهر دوحه دیده می‌شود. قیمت‌ها هم منطقی هستند.
———————————————————————————————-
———————————————————————————————-
روزنامه قطری الریاح گزارش داده که این میوه‌ها و سبزیجات تازه از بیش از ۲۳ کشور آفریقایی، آمریکایی، آسیایی و اروپایی وارد شده است، برای مثال، گیلاس‌هایی که در پیشخوان مغازه‌ها دیده می‌شود، از کشورهای ایران، ترکیه، سوریه، لبنان و مراکش می‌آید و قیمت هر بسته حدوداً ۹۰۰گرمی آنها حدود ۱۵ ریال قطر است.
بر اساس این گزارش، همچنین گوجه‌فرنگی وارداتی از ایران و ترکیه که با کیفیت بالاتری نسبت به گوجه‌فرنگی اردن عرضه می‌شود خودنمایی می‌کند. قیمت گوجه ایران کیلویی ۴ تا ۵ ریال قطر است. هندوانه ایرانی با کیفیت خوب نیز در بازار مرکزی دوحه به چشم می‌خورد و قیمت هر عدد هندوانه ایرانی حدود ۱۰ ریال قطر است.
همچنین هر بسته بیش از ۱۰کیلویی خیار وارداتی از ایران در بازار مرکزی دوحه به‌قیمت ۴۵ ریال قطر عرضه می‌شود. سیب‌زمینی وارداتی از کشورهای مختلف نیز در بازار دوحه دیده می‌شود که بسته به کیفیت و کشور مبدأ، قیمت هر ۱۰کیلویی آن بین ۳۰ تا ۴۰ ریال است. با توجه به اینکه هر ریال قطر در بازار ارز ایران معادل یک‌هزار تومان ارزش دارد، هر کیلو گوجه ایرانی در قطر بین ۴ تا ۵ هزار تومان، هر هندوانه ۱۰ هزار تومان و هر کیلو خیار حدود ۴۵۰۰ تومان فروخته می شود.
گفتنی است طی روزهای اخیر ۲۰۰ تن کالا در قالب ۱۰کانتینر به ارزش ریالی یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۴۸۹ هزار ریال  از بندر لنگه به کشور قطر صادر شده است. همچنین بیش از ۲۴۰ تن هندوانه از بندر گناوه راهی قطر شده است.
به گزارش صدا و سیما و بر اساس اظهارات مدیرکل گمرک گناوه ۲۴۷ تن هندوانه تولیدی استان بوشهر به ارزش ۵۶ هزار و ۸۱۰ دلار به قطر صادر شده است. به این ترتیب با احتساب دلار ۳۷۵۰ تومانی قیمت هر کیلو هندوانه در مبداء صادرات حدود ۹۰۰ تومان محاسبه می شود.

 

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/h-7-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/h-7-1-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,صادرات به قطر,صادرات مواد غذایی,صنایع کشاورزیقیمت میوه‌های صادراتی ایران در بازار قطر اخبار صنایع کشاورزی به نقل از فود پرس: در حالی که طی روزهای گذشته چندین محموله مواد غذایی و میوه به قطر صادر شده است، گزارش ها درباره قیمت عرضه این مواد در قطر حکایت از آن دارد که هر کیلو گوجه ایرانی در...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی