لیست تولیدکنندگان قند و شکر در ایران

Top Iranian manufacturer of  Sugar
۱-  قند و شکر حگمتان

در تاریخ ۱۳۳۷/۱۱/۲۱ شرکتی با نام شرکت سهامی کارخانه های تولیدی و صنعتی هکمتان تاسیس و تحت شماره ۹۴ در اداره ثبت شرکتهای همدان به ثبت رسید. در سال ۱۳۵۱ بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام نوع شرکت به سهامی خاص و نام آن به قند هگمتان تغییر یافت.در سال ۱۳۷۳ بر اساس مصوبه مجمع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته است.سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال بوده است. در سال ۱۳۹۲ سرمایه شرکت  ۱۰۰% از محل سود انباشته افزایش و به  ۶۰۱۲۰ میلیون ریال رسیده است. در حال حاضر سرمایه شرکت از مبلغ ۶۰,۱۲۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۲۷۳,۶۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

موضوع شرکت تاسیس کارخانه های تولیدی و صنعتی به ویژه کارخانه قند و تهیه مواد علوفه از تفاله و ملاس چغندر و متفرعات آن اقدام به هر گونه عملیات تجاری، کشاورزی، دامپروری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی و یا شرکتهای دیگر، همچنین انجام فعالیتهای بازرگانی، صادرات و واردات، سرمایه گذاری در سهام سایر شرکتها ، ساخت و احداث صنایع و بطور کلی فعالیتهایی است که برای انجام اهداف مذکور مفید میباشد.

images

۲- شرکت قند اصفهان

 

شرکت قند اصفهان (سهامی عام) در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۳۷ تحت شماره  ۶۲۱۱ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. بهره برداری از کارخانه به استناد پروانه بهره برداری شماره ۲۹۲۷۳/۶/۲۷۱ مورخ ۱۴ دی ۱۳۳۹ وزارت صنایع از مهرماه ۱۳۴۰ آغاز گردید.سرمایه اولیه شرکت مبلغ سیصد میلیون ریال منقسم به سه هزار سهم یکصد هزار ریالی (۷۵۰ سهم با نام و ۲۲۵۰ سهم بی نام) بوده که در حین تاسیس ۳۴ درصد از سرمایه نقدا پرداخت شده است.ودرحال حاضر سرمایه شرکت مبلغ ۱۹۵ میلیارد ریال منقسم به ۱۹۵ میلیون سهم یکهزارریالی می باشد.

شرکت تا قبل از ۲۷ اسفندماه ۱۳۵۸ توسط بخش خصوصی اداره می شد و از این تاریخ تا ۲۰ آبان ۱۳۶۵ تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرارداشته است.دراین تاریخ براساس حکم ۱۸۰ مورخه مهر ۱۳۵۸ دادستانی کل جمهوری اسلامی ایران مالکیت ۷۵٫۱۴ درصد از سهام شرکت به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انتقال یافت واز تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۶۵ شرکت تحت مدیریت این بنیاد قرارگرفته است و از تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۷۶ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است. جهت نمایش وضعیت سهامداران اینجا را فشار داده و گزینه سهامداران انتخاب شود.

براساس ماده ۲ اساسنامه مصوب ۴ مرداد ۱۳۷۶ موضوع فعالیت شرکت عبارت است از : تاسیس کارخانه قند و بهره برداری از آن ، خرید مواد اولیه ، فروش تولیدات کارخانه و اشتغال به عرضه و انجام کلیه امور اعم از تجاری ، صنعتی و کشاورزی و انجام هر گونه سرمایه گذاری و مشارکت که با موضوع فعالیت شرکت ارتباط داشته است. در طی سالهای اخیر و در سالهای  جاری موضوع فعالیت اصلی تولید قند ، شکر ، تفاله خشک ، تفاله تر ، تفاله پرسی و ملاس بوده است.نوع فعالیت در شرکت به صورت فصلی می باشد بدین صورت که ۶ ماه اول سال زمان تعمیرات و ۶ ماه دوم سال زمان بهره برداری از چغندر قند می باشد.

 sugar3000

 

۳- کارخانه قند و شکر پیرانشهر

 

تولید کارخانه با ظرفیت مصرف یک هزارتن چغندرقند در شبانه روز در سال ۱۳۴۸ آغاز گردیده و پروانه بهره برداری شماره ۳۴۰۴۲۹ در تاریخ ۳۰/۱۲/۱۳۴۸ صادر گردیده است. اداره امور کارخانه تا سال ۱۳۶۲ بوسیله شرکت شهدساز متعلق به وزارت صنایع انجام گرفته و از آن تاریخ به بعد به صورت شرکت مستقل به ثبت رسیده است.

با اجرای طرح توسعه در سال ۱۳۷۵ ظرفیت اسمی کارخانه از یک هزارتن به یک هزاروپانصدتن مصرف چغندرقند در شبانه روز افزایش یافته و همچنین پروانه های بهره برداری واحد تولید الکل و تصفیه شکر خام در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹ صادر گردیده است و ظرفیت اسمی واحد الکل سالانه سه میلیون و ششصد هزار لیتر الکل طبی و صنعتی و ظرفیت واحد تصفیه شکر خام، تبدیل هفتاد هزار تن شکر خام به شکر سفید در سال و بسته بندی شکر سفید بمیزان پانزده هزار تن در سال می باشد.

لازم به ذکر است طرح توسعه افزایش ظرفیت کارخانه از ۱۵۰۰ تن به ۲۵۰۰ تن مصرف چغندرقند که در سال ۱۳۸۰ آغاز گردیدو در اسفند ماه ۱۳۸۵ مورد تایید وزارت صنایع قرار گرفته و نهایتا” بر اساس پروانه بهره برداری به شماره ۴۲۷۵۴/۱۱۰ مورخه ۳/۱۱/۱۳۸۸ مصرف چغندرقند به ۳٫۰۰۰ تن در شبانه روز افزایش یافته است.

 

newspicture

تولیدکنندگان و فروشندگان محترم قند و شکر

برای ثبت، نام شرکت خود در لیست بالا می توانید بصورت کاملا رایگان به سایت http://business247.ir مراجعه فرمایید و اطلاعات محصولات خود را ثبت نمایید. عزیزانی که درخواست حضور در قسمت VIP را دارند محصول مورد نظر خود را بصورت ویژه ثبت کنند و سپس با شماره ۰۹۳۸۸۱۵۱۳۵۸ تماس حاصل نمایند.

همچنین تولیدکنندگان محترمی که قصد شروع صادرات  و بازاریابی در خارج از کشور را دارند، می توانند با ما در تماس باشند.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این مقاله
Author Rating
51star1star1star1star1star