قم| فروشگاه دائمی عرضه سوهان قم در نیویورک افتتاح می‌شود

قم| فروشگاه دائمی عرضه سوهان قم در نیویورک افتتاح می‌شود

اخبار صنایع غذایی به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  امیر طیبی نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تجهیز زیرساخت‌های موردنیاز شهرک‌های صنعتی ازجمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در سال جاری است.

وی با تأکید بر مراحل نهایی تجهیز و بهره‌مندی شهرک‌های صنعتی استان از زیرساخت‌های لازم گفت:

عملیات گازرسانی به میزان ۱۰۰ هزار مترمربع در شهرک صنعتی شکوهیه به همراه عملیات گازرسانی به میزان ۱۰۰ هزار مترمربع در شهرک الغدیر در سال جاری نهایی و عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان گفت:

۱۹۷ هکتار واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران کشوری در شهرک‌های صنعتی قم  ازجمله توفیقات استان قم در سال ۹۶ بوده است.

طیبی نژاد با تأکید بر لزوم دیده شدن مشوق و امتیازات لازم برای سرمایه‌گذاری در شهر قم عنوان کرد:

باید مشوق‌ها و امتیازات لازم برای سرمایه گذران در نظر گرفته شود تا روند تولید و رونق اقتصادی استان در مسیر منطقی و طبیعی خود قرار گیرد.

وی ظرفیت بالای استان در صنعت چوب و مبلمان را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد:

در استان قم بیش از ۴۰ هزار نفر در صنایع و واحدهای مرتبط با چوب مشغول به کار هستند، ۶۰ درصد از نیازهای مبلمان کشور از طریق تولیدات استان قم تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با انتقاد از عدم ارزش‌افزوده در زمینهٔ چوب و مبلمان خاطرنشان کرد:

عدم ارزش‌افزوده‌های لازم در زمینهٔ مبل و چوب از نقاط منفی استان  در سال‌های اخیر بوده که این جایگاه با تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر وضعیت مناسب‌تری به خود گرفته است.

طیبی نژاد ادامه داد:

در بخش تولید باید کیفیت کالاها درشان و منزلت شهروندان قمی باشد  که رسیدن به این مرتبه تا حدودی نیازمند رصد و پایش کالاهای تولیدی در حین تولید است.

وی با تأکید بر حجم زیاد هزینه‌های جانبی تولید در استان قم ابراز کرد:

باید اعتبارات ویژه‌ای برای افزایش کیفیت تولید در نظر گرفته شود و برخی مشکلات جانبی مانند هزینه‌های نهادهای نظارتی، بیمه و غیره را تا حد امکان کاهش داد، با مشکلاتی که در زمینهٔ تولید استان  ایجادشده امروز اصولاً قیمت تمام‌شده کالاهای تولیدی استان قابل‌رقابت با کالاهای خارجی را ندارد.

طیبی نژاد گفت:

خوشه پوشاک و خوشه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی دو ظرفیت بزرگ استان در مسائل اقتصادی و تولیدی بوده که باید در سال جاری با قدرت ویژه‌ای تقویت و حمایت شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم تأکید کرد:

در سال گذشته علی‌رغم تمام مشکلات در زمینهٔ استاندارد محصولات غذایی بیش از ۱۲ تن سوهان به امریکا و اروپا صادر کرده است، فروشگاه دائمی عرضه سوهان قم به‌زودی در شهر نیویورک افتتاح می‌شود.

منبع

 

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/139301071652279852424064-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/139301071652279852424064-1-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,سوهان,صنایع غذایی,مواد غذاییقم| فروشگاه دائمی عرضه سوهان قم در نیویورک افتتاح می‌شود اخبار صنایع غذایی به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ،  امیر طیبی نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تجهیز زیرساخت‌های موردنیاز شهرک‌های صنعتی ازجمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در سال...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star