فرصت‌های پیش روی ایران برای صادرات موادغذایی به قطر

 

صادرات مواد غذایی به قطر

۳۰ درصد از واردات موادغذایی قطر از چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر انجام می شود.

از دیروز تمام اخبار حول ماجرای قطر و قطع رابطه ۵ کشور عربی – عربستان سعودی، بحرین، مصر، یمن و امارات متحده عربی- با او می چرخد. ماجرایی که می تواند برای ایران به نوعی فرصت تلقی شود. به هرحال قطر کشوری ثروتمند است و با دارایی هایی که در سرتاسر دنیا دارد، می تواند به راحتی وارداتش را از مسیری دیگر و احتمالا از ایران انجام دهد. طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، قطر اولین تولیدکننده گاز مایع در جهان است.  

کل واردات قطر در سال ٢٠١۶ از کشورهای دنیا حدود ٢۵ میلیارد دلار بوده که ۱.۲میلیارد دلار آن مواد غذایی و کشاورزی بوده است البته در سال ٢٠١۵  کل واردات ۶.۳۲ میلیارد و سهم غذا و کشاورزی۳.۳ میلیارد دلار بوده است و کشورهای عربستان ٣٢٣ میلیون، امارات ٣٧٧ میلیون، بحرین ۴۵ میلیون و مصر٧١ میلیون دلار به قطر صادرات مواد غذایی داشته اند، یعنی ٣٠ درصد واردات غذایی قطر از این چهار کشور بوده است.

در حالی کشورهای مختلف صادرات مختلف و فراوانی به قطر داشته اند که ایران در این سال ها بهره ای از این بازار نبرده است. حالا با این شرایط پیش آمده، ایران می تواند تا حدودی این بازار را به دست بگیرد و صادرات کالاهای مختلفی به این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس داشته باشد.

 

 

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-2-3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-2-3-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار صنایع غذایی,صادرات مواد غذایی,مواد غذاییفرصت‌های پیش روی ایران برای صادرات موادغذایی به قطر   ۳۰ درصد از واردات موادغذایی قطر از چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر انجام می شود. از دیروز تمام اخبار حول ماجرای قطر و قطع رابطه ۵ کشور عربی - عربستان سعودی، بحرین، مصر، یمن و امارات متحده عربی- با او...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی