لیست تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی در ایران

Top Iranian manufacturer of Meat products

۱– کارخانه تولید گوشتیران :

از قدیمی ترین محصوﻻت گوشتی، سوسیس و کالباس می باشد که از مدت ها قبل مورد توجه مردم بوده است . در پانصد سـال قبـل از میلاد مسیح در ادبیات یونان راجع به این ماده غذایی مطالبی نوشته شـده اســت وحـتی هومــر در نوشــته های خـود بــه سوســیس اشاره هایی کرده است.
تاریخچه سوسیس وکالباس درایران
تهیه سوسیس وکالباس در ایران به صورت کارخانه ای در سال ١٩٢٨میلادی)۱۳۰۷ ﺷﻤﺴﯽ(شروع شد . به این صورت کـه یـک نفـر روسی به نام افوناسو در بندر انزلی با ماشین کوچک دستی شروع به کارکرد و روزانه مایحتاج عده ای اتباع خارجی و عیســویانی کـه در آنجا بودند تهیه می کرد.در این سال شخصی به نام آواناسیف که روسی تبار بود با یک ماشین کوچک دستی شروع به تولید نمود و احتیاجات روزانه اتباع خارجی مستقر در تهران را به این محصولات مرتفع نمود.
در سال ١٩٣٠ یک نفر دیگر از اهالی روسیه به نام لیشینیسکی که نماینده بازرگانی روسیه در بندر انزلی بود و سابقه کالباس سازی در روسیه داشت از آلمان یک کارخانه کوچکی برای مصرف روزانه۵٠ – ۴٠کیلوگرم کالباس وارد کرد و تا سال١٩٣٣میلادی در بندر انزلی مشغول به کار بود.
ازآن پس کارخانه را به تهران منتقل و یک نفر متخصص کالباس سازی را از آلمان برای کمک دعوت کرد . همچنیـن از سال ۱۳۰۳یـک نفـر از ارامنــه و از اهالی سلماس آذربایجان غربی به نام آرزومان آوانسیان که پس ازانقلاب روسیه به ایران بازگشته بود بـا وسایل دسـتی و در منزلــی واقــع در خیابــان منوچهری – خیابان ارباب جمشید در داخل کوچه ای پاساژ مانند از سال ١٩٢۴میـﻼدی بــه همـراه همسر و دو فرزنـد و چهـار کـارگر از ارامنه ای را که نسبتی با وی داشتند به تهیه فرآورده های گوشتی (سوسیس وکالباس) اشتغال داشت.

1649731-6-1388_image633892417033653750

 

۲- کارخانه گوشت کاله :

برند کاله باهدف بهبود و ارتقای سطح سبد غذایی مردم ایران در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. نتیجه فعالیت‌های انجام‌شده در این مجموعه طی سال‌های گذشته که همگی در راستای ارتقای سبد غذایی هم‌وطنان و سرافرازی ایران اسلامی است، این برند را در جایگاه ۴۸ام صنایع غذایی در جهان -به گزارش یورو مانیتور-، برند محبوب و برتر و ۷ سال تنها صادرکننده نمونه در فرآورده‌های گوشتی در ایران قرار داده است.

کاله با جذب روزانه ۳ لیتر شیر فعالیت خود را آغاز کرد و امروز بیش از۲۵۰۰ تن جذب شیر روزانه دارد؛ که این موضوع باعث تولید روزانه بیش از ۲۶۵۰ تن انواع فرآورده‌های لبنی می‌شود. در این فرآیند تولید،۴۰۰۰ نفر به‌صورت روزانه در بخش‌های مختلف فعالیت دارند تا محصولات نهایی به دست مصرف‌کنندگان برسد.

کاله یکی از برندهای زیرمجموعه گروه صنایع غذایی سولیکو (سلیمانی کمپانی) است که با هدف تولید محصولات متنوع لبنی باکیفیت و سالم و با استفاده از جدیدترین ماشین‌آلات و دانش فنی عرضه آن‌ها در سراسر ایران آغاز به کار نمود. به‌طوری‌که هم‌اکنون برخی از تولیدات این شرکت را می‌توان محصولاتی با قابلیت رقابت با محصول مشابه خارجی دانست.

کاله توانایی تولید ۴۰۰۰ تن پنیر را دارد و توانسته محصولات متنوع که در خارج از کشور تولید می‌شود را با در اختیار داشتن کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای تولید و در اختیار ایرانیان قرار دهد.

logo-solicotehran

تولیدکنندگان و فروشندگان محترم فرآورده های گوشتی

برای ثبت، نام شرکت خود در لیست بالا می توانید بصورت کاملا رایگان به سایت http://business247.ir مراجعه فرمایید و اطلاعات محصولات خود را ثبت نمایید. عزیزانی که درخواست حضور در قسمت VIP را دارند محصول مورد نظر خود را بصورت ویژه ثبت کنند و سپس با شماره ۰۹۳۸۸۱۵۱۳۵۸ تماس حاصل نمایند.

همچنین تولیدکنندگان محترمی که قصد شروع صادرات  و بازاریابی در خارج از کشور را دارند، می توانند با ما در تماس باشند.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این مقاله
Author Rating
51star1star1star1star1star