غفلت از کشاورزی در سیاست‌های کلان اقتصادی جبران‌ناپذیر است

غفلت از کشاورزی در سیاست‌های کلان اقتصادی جبران‌ناپذیر است

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، خلیل نیکشاد عصر شنبه در نشست تبیین و اطلاع‌رسانی پنجمین رویداد شتاب اردبیل با اعلام این خبر تصریح کرد: رونق صنعت در گروه توجه به دیگر بخش‌های مهم اقتصادی از جمله حوزه کشاورزی است.

 وی افزود:

در کشورهای پیشرفته جهان که توسعه صنعتی باعث ورود به عرصه‌های جدید اقتصادی و علمی شده همسو با پیشرفت صنعت، نگرش جدید و حمایت‌آمیزی به کشاورزی نیز انجام می‌پذیرد تا رشد همه جانبه علوم پایه کشاورزی تحقق یابد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل بر ارتقای سطح علمی کشاورزان و شکل‌دهی شبکه‌های تخصصی تاکید کرد و یادآور شد:

برگزاری اولین رویداد شتاب اردبیل با محوریت صنعت کشاورزی در راستای توجه ویژه به علوم نوین در افزایش تولیدات کشاورزی و هوشمندسازی فرایندهای این صنعت برگزار می‌شود.

نیکشاد اضافه کرد:

توجه به صادرات و تولید تجاری محصولات کشاورزی، ورود جدی به صنایع تبدیلی، پرهیز از خام فروشی، افزایش ارزآوری با علمی شدن کشاورزی و استفاده از علوم نوین جهانی امکان پذیر شده و باید به توسعه کشاورزی در بخش‌های مختلف بهای ویژه‌ای قائل شد.

وی تصریح کرد:

شتاب و جهش بسیار مناسبی را در ارائه خدمات شرکت‌های دانش بنیان مشاهده می‌شود و نقصان‌های موجود در این قبیل شرکت‌ها با ارتقای شاخص‌های علمی میسر خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد:

دنیای کشاورزی با چالش‌های خاصی دست و پنجه نرم می‌کند و عبور از محاصره عوامل آسیب‌زایی همچون فرسایش خاک، بحران آب و تغییرات دمایی نیازمند بهره‌مندی از علوم نوین خواهد بود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3001071.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3001071-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیغفلت از کشاورزی در سیاست‌های کلان اقتصادی جبران‌ناپذیر است اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، خلیل نیکشاد عصر شنبه در نشست تبیین و اطلاع‌رسانی پنجمین رویداد شتاب اردبیل با اعلام این خبر تصریح کرد: رونق صنعت در گروه توجه به دیگر بخش‌های مهم اقتصادی از جمله حوزه...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star