لیست تولیدکنندگان غذاهای آماده و نیمه آماده در ایران

Top Iranian manufacturer of Prepared and semi-prepared foods
۱- شرکت ستاره یخی آسیا (ب.آ ) 

عملیات احداث ساختمان شرکت ستاره یخی آسـیا ( اولین مجموعه از گروه تولیـدی ب. آ ) از اوائل سال ۱۳۸۴ با همـکاری جمعی از نخبگــــان معماری کشور و تیم ۵ نفره از مشاورین نخبه کشورهای آلمـــان ،کانادا و ایــــران بابیش از۳۰ سال تجربه درصنایع گوشت بالاخص غذاهای آماده مصرف شروع و در اول شهریـور ماه سال ۱۳۸۷ ( با نصب و راه اندازی ماشین آلات ) فعالیت کارخانه رسماً افتتاح گردید.

از همان زمان و برای اولین بار در صنعت غذای کشـــــور، طراحی محصـولات با هدف بهبود بافت ، طعم ، رنگ ، عطر و کیفیت مواد غذائی وهمچنین ترویج غذاهای سالم ومغذی سنتی ایران که متاسفانه درسفره های رنگین ایرانی کمتر دیده می شود ، مانندکوکوسبزی ،کوکوسیب زمینی وکتلت در گـــروه تولیدی ب.آ انجام گردید ، بنحویکه در ابتدای سال ۱۳۸۸ مراحل فرمولاسـیون بیش از ۳۵ نوع غذاهـــای ایـــرانی و فرنگی زیر نظـرکارشناسان معتبر اروپایی و کارشناسان با تجربه ایـــرانی در صنعت غذا و با همکاری آشپزهـــای مشهورسنتی ایــران به پایان رسید و ضمن انجام عملیات تست بازار ، تولـید انبـوه آنها به تدریج شـروع و به بازار مصرف عرضه گردید.

PAGE68

کارخانه تولید غذاهای آماده بابرند ب.آ با تلفیق آخرین تکنولوژی روز دنیادرتولید غذاهـــای کاملاً پخته شده منجمد با آشپـزی سنتی و اصیل ایرانی بوسیله ماشین آلات بسیار پیشرفته جهان وباهمت کارشناسان و مـدیران معتبر در زمینی بامساحتی بالغ بر۲۰٫۰۰۰ مترمربع وزیربنای ۹٫۰۰۰ مترمربع درشهرک صنعتی بزرگ شیراز با مجموعه ای از سالنهـای متعدد احداث گردیدکه شامل بخشهای زیر می باشد:

الف : بخش دریافت گوشت قرمز که شامل سردخـانه های زیر صفردرجه و همچنین سردخـانه Aging ، استخـوان گیری ، قطعه بندی و . . . ( جهت گوشت گرم ) می باشد .

ب : بخش دریافت گوشت سفید عبارت از سـردخانه دریافــت (بالای صفر وزیر صفر ) ، شستشــو و تمیز کردن اولیه ، بمنظور متوقف نمودن آلودگی میکروبی.( با عنایت به اینکه عموماً در کشتارگاه های مرغ کشور نسبت به تمیز کردن کامل مرغ اقدام نمی گردد ) سپس انتقال اتوماتیک به سیســـتم قطعه کن که قادر است درهرساعت ۶۰۰۰ لاشه مرغ را بصـورت اتوماتیک به۲ تا ۱۴قطعه تقسیم نمـاید .

ج : سالن های فرآوری : شامـل دوسالن تولیـدکه در یکی آماده سازی مواد اولیه و در دیگری عملیات فرآوری محصـــول و بسته بندی آن با پیشرفته ترین ماشین آلات وتکنولوژی روز دنیا انجام میگردد.

بنابراین مواد اولیه ورودی با رعایت کلیه شرایط و ضوابط بهــداشتی و پس از تأیید سیســتم هـای مربـوطه دریافت شده و در بهترین شرایط ممکن و درسالن های تولیـــد با الگو برداری از استانداردهای روزکشورهـای امریکـا و ژاپن که در تولید مــــواد غـذایی مطمئن سرآمد جهــــان می باشند ، مورداستفــاده قرار می گیرند. بمنظور جلوگیری از آلودگی هـــای احتمالی ، از تجهیزات تولیـد هــوای سرد و استریل در مجموعه استفاده گردیده تادرجه حرارت سالن های تولید در تمامی فصــول سال بین ۱۲ تا ۱۵ درجه سانتیگـــراد همراه با سیستم های فشارهوای مثبت توام با فیلتراسیون های میکروبی و با رعایت کلیه شرایط و الزامات HACCP و حداقل ریسک، با بالاتـرین و پیشرفته ترین شیوه هـای ممکن و به روز دنیـا آماده سـازی ، فرآوری ، بسته بندی و به بازار عرضه می گردد . قراردادمنعقدشده با مراکـــز تأمین کننده معتبر و مورد تأیید سازمان های مسئول از جمله دامپزشـــکی، معاونت غــذا دانشگاه علوم پزشکی ، استاندارد و . . . وسواس ویـژه مجموعه رابیش ازپیش نشان می دهد واین امر باعث گردیده تامحصولی درشان مردم عزیز ایـران زمین تولید و به بازارعرضه گردد.

 ۲- محصولات غذایی تیهو
 مجتمع صنایع غذایی اطعمه پارس در سال ۱۳۶۹ تاسیس گردیده و همه محصولات خود را تحت عنوان برند تیهو عرضه می‌نماید. این مجتمع شامل واحدهای زیر می‌باشد:

واحد عمل آوری مواد پروتئینی خام:

با ظرفیت سالیانه ۲۰ هزار تن در سالنهای مجزا و مجهز به مدرنترین ماشن آلات جهت قطعه بندی و بسته بندی شترمرغ، بوقلمون، مرغ ، بلدرچین و آبزیان در بسته بندی های متنوع بصورت تازه، منجمد و نیمه آماده از قبیل جوجه کباب، شنیسل و قطعات سوخاری به بازار عرضه می‌گردد.
fe80dc3a_adf7_4650_aefa_e29554ee34ad
غذا های سنتی آماده:

محصولات محصولات تولیدی شرکت ایران تیهو در این بخش به ۳ صورت گرم جهت ارائه و سرویس دهی به شرکتها و کارخانجات , سرد قابل نگهداری در یخچال و منجمد شده به روش IQF که در هنگام مصرف تنها نیاز به گرم کردن دارند , به بازار عرضه می شود که عبارتند از : انواع پیتزا و لازانیا,ناگتها,کوکوها و کتلت,انواع کبابها و انواع چلوخورشتها.

۳- غذای آماده نامی نو

گروه صنایع غذایی نامی نو( دوست خوشمزه من ) تولیدکننده انواع خوراک سرد آماده مصرف( انواع الویه و سالاد ماکارونی ) انواع ساندویچ ( کلاب – باگت – باگت طلایی – فیله مرغ )‌ انواع سس ( کچاپ – مایونز – فرانسوی و سس گوجه تند )

 با توجه به رشد روز افزون تقاضا برای غذاهای آماده مصرف و در راستای ارتقای بهداشت و سلامت جامعه گروه صنایع غذایی نامی نو پس از انجام تحقیقات گسترده برای دستیابی به تکنولوژی تولید سالاد الویه بصورت مکانیزه و بدون دخالت دست ، سرانجام با یاری خداوند متعال تولید صنعتی سالاد الویه را در بسته بندی های ۲۰۰و ۵۰۰ گرمی بصورت کاملا بهداشتی و تحت نظارت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت دراردیبهشت ماه سال ۱۳۸۰ آغاز کرد . و همچنین در پاسخ به استقبال و اعتماد مصرف کنندگان عزیز این شرکت ، تولید انواع غذاهای سرد آماده مصرف ( الویه ژامبون ،‌الویه مرغ ، خوراک ماکارونی ) را در دستور کار خود قرار داد .

bagetmorgh

  به جهت اطمینان در کیفیت و سهولت در فراهم آوردن مواد اولیه محصولات غذایی نامی نو  مجموعه ای در اصفهان –شهرک صنعتی جی دایر و تولید انواع فرآورده های گوشتی را در دستور کار خود قرار داد .

تولیدکنندگان و فروشندگان محترم غذاهای آماده و نیمه آماده

برای ثبت، نام شرکت خود در لیست بالا می توانید بصورت کاملا رایگان به سایت http://business247.ir مراجعه فرمایید و اطلاعات محصولات خود را ثبت نمایید. عزیزانی که درخواست حضور در قسمت VIP را دارند محصول مورد نظر خود را بصورت ویژه ثبت کنند و سپس با شماره ۰۹۳۸۸۱۵۱۳۵۸ تماس حاصل نمایند.

همچنین تولیدکنندگان محترمی که قصد شروع صادرات  و بازاریابی در خارج از کشور را دارند، می توانند با ما در تماس باشند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این مقاله
Author Rating
51star1star1star1star1star