طلای سرخ ایرانی ارزان می شود/واردات زعفران با تعرفه ۵۵ درصدی توجیه ندارد

طلای سرخ ایرانی ارزان می شود/واردات زعفران با تعرفه 55 درصدی توجیه ندارداخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایران فود :

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت نرخ زعفران در بازار اظهار داشت: با توجه به فصل گرما ، نزدیک شدن به دوران برداشت و حجم رسوب زعفران نرخ این محصول روبه کاهش است.

به گفته وی حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۴ میلیون تومان و حداکثر ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.


بیشتر بدانید : ۷ غذای سالم که به اشتباه دور ریخته می شوند


 

حسینی از کاهش حداقل ۵۰۰ هزار تومانی زعفران در بازار خبر داد و گفت: پیش بینی می شود حداقل نرخ هر کیلو زعفران به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: در دهه ۶۰ تا ۷۰ اسپانیا به عنوان بزرگترین تولیدکننده زعفران هر کیلو محصول را با نرخ ۶۰۰ دلار و کشور ما با نرخ ۳۵۰ دلار به بازارهای هدف صادر کرد که این امر درنهایت موجب شد اسپانیایی ها از تولید دست بکشند.

وی افزایش تولید در هکتار و کیفیت را امری ضروری دانست و افزود: بنابراین باید قادر بهعرضه زعفران با نرخ پایین در بازارهای هدف باشیم تا رقبا نتوانند میدان را از ما بگیرند.

حسینی در خصوص پیش بینی وضعیت تولید زعفران بیان کرد:در سال جاری به نظر می رسد که تولید زعفران با افزایش ۲۰ درصدی به ۴۰۰ تن برسد.

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به واردات زعفران تصریح کرد: اخذ تعرفه ۵۵ درصدیواردات زعفران برای هیچ کشوری امکان پذیر نیست.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/07/zaferan4.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/07/zaferan4-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع کشاورزیاخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,زعفران,طلای سرخ,قیمت زعفرانطلای سرخ ایرانی ارزان می شود/واردات زعفران با تعرفه ۵۵ درصدی توجیه ندارد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایران فود : علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت نرخ زعفران در بازار اظهار داشت: با توجه به...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی