ضرورت حذف چربی های ترانس از مواد غذایی تا سال ۲۰۲۳

ضرورت حذف چربی های ترانس از مواد غذایی تا سال 2023

اخبار صنایع غذایی به نقل از “ایران اکونومیست” ، نقل از تک تایمز، سازمان بهداشت جهانی دو روز پیش برنامه های جدید خود برای کاهش مصرف غذاهای دارای چربی های ترانس مانند روغن های هیدروژنه و چربی های گیاهی را اعلام کرد.

هدف از این کار نجات جان مردم جهان و کاهش میزان ابتلا به بیماری های قبلی و عروقی اعلام شده است.

بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی، بیماری های قلبی و عروقی عامل مرگ بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر در سال است و یکی از علل افزایش میزان ابتلا به بیماری یادشده مصرف زیاد چربی های ترانس است.

این چربی ها موجب افزایش سطح کلسترول خطرناک ال دی ای نیز می شوند و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را نیز افزایش می دهند.

بر طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی چربی های ترانس در برخی غذاهای پخته شده و فراوری شده هم وجود دارند و علت استفاده از آنها افزایش عمر و ماندگاری غذاهای تولید شده است.

از جمله غذاهایی که دارای این نوع چربی هستند می توان به بستنی، دونات، کیک، شیرینی ها و غیره اشاره کرد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/659872_622.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/659872_622-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,چربی های ترانس,صنایع غذاییضرورت حذف چربی های ترانس از مواد غذایی تا سال ۲۰۲۳ اخبار صنایع غذایی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، نقل از تک تایمز، سازمان بهداشت جهانی دو روز پیش برنامه های جدید خود برای کاهش مصرف غذاهای دارای چربی های ترانس مانند روغن های هیدروژنه و چربی های گیاهی...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی