ضرورت توجه به آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی

ضرورت توجه به آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی گفت:

مسأله آموزش امری بسیار مهم است که بسیاری از شهروندان که بهره‌بردار بخش کشاورزی هستند در بسیاری از مسائل آموزش کافی را ندیده‌اند که در حوزه‌های مختلف تلاش می‌شود از اساتید مجرب، کشاورزان نخبه و پیشرو در این زمینه استفاده شود.

«طاهره فیروزی» ۲۳ مردادماه در جلسه هم‌اندیشی امور حقوق شهروندی در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری، با اشاره به این‌که از سال ۹۵ با دستور ریاست جمهوری در خصوص حقوق شهروندی به شدت کار آغاز شد، افزود:

ارتباط مستقیم با کشاورزان از مرکز استان‌ها تا نقاط صفر مرزی هدف اصلی ما است که تمام تلاش مجموعه وزارتخانه خدمت به کشاورزان است.

فیروزی ادامه داد:

تغییر اقلیم، کاهش میزان بارندگی و شرایط جغرافیایی خطراتی را برای بخش کشاورزی بوجود آورده که لازم است همکاری بیشتر صورت گیرد به طوری که کشاورزان ما را درک کنند و ما کشاورزان و مشکلات آن‌ها را بشناسیم.

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون عمده‌ترین مشکل و مسأله در کشور آب است و نیازمند همکاری وزارت نیرو هستیم، گفت:

وزارت نیرو همکاری بسیار ویژه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی دارد که این دو وزارتخانه در راستای حرکت رو به جلو با یکدیگر در حال تعامل هستند.

دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد:

مسأله آموزش امری بسیار مهم است که بسیاری از شهروندان که بهره‌بردار بخش کشاورزی هستند در بسیاری از مسائل آموزش کافی را ندیده‌اند که در حوزه های مختلف تلاش می‌شود از اساتید مجرب، کشاورزان نخبه و پیشرو در این زمینه استفاده شود.

وی گفت:

تجربه در مسأله کشاورزی بسیار مهم است که تلاش می‌شود دانش، تجربه و علم نوین روز را با یکدیگر تلفیق کرده تا نتیجه بهتری حاصل شود، چون تا رسیدن به موفقیت‌های مدنظر فاصله بسیاری وجود دارد که قطعا با تمام توان و محدودیت‌هایی که وجود دارد تلاش‌ها متوقف نخواهد شد.

فیروزی خاطرنشان کرد:

رضایت‌مندی از بخش کشاورزی و بهره‌برداران بزرگ‌ترین دغدغه وزیر است.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد:

آشنایی و آموزش در حقوق شهروندی قدم نخست است که باید بتوان بهره‌برداران را با قوانینی که موجود است آموزش داد.

«ذبیح‌الله غریب» گفت:

در بخش کشاورزی عمده فعالیت‌ها خصوصا در بحث برداشت و فرآوری محصول و امروزه آغاز تمام فعالیت‌ها توسط زنان اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به این‌که تاکنون حدود ۷۰۰۰ پروانه بهره‌برداری فعالیت‌های اقتصادی در استان صادر شده است، تصریح کرد:

از این تعداد بیش از ۲۵۰۰ پروانه بهره‌برداری فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف کشاورزی به خانم‌ها واگذار شده که این نشان می‌دهد باید بستر لازم برای تمامی فعالیت‌های شهروندان به منظور رفع آن‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد:

در بحث واگذاری مجتمع‌های دامی، آبزی‌پروری و فعالیت‌های بخش کشاورزی حدود ۳۰ درصد فعالیت‌ها به زنان واگذار شده است.

غریب یادآور شد:

حقوق شهروندی که از سوی ریاست جمهوری ابلاغ شده یک فرصت‌ مناسبی را در بخش کشاورزی برای ایجاد تحرک بیشتر فراهم کرده است، همچنین در چند سال اخیر ورود خانم‌ها برای فعالیت‌های بخش کشاورزی افزایش یافته است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/08/57701374-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/08/57701374-1-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیضرورت توجه به آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی گفت: مسأله آموزش امری بسیار مهم است که بسیاری از شهروندان که بهره‌بردار بخش کشاورزی هستند در بسیاری از مسائل آموزش کافی را ندیده‌اند که در...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star