صنایع غذایی در اولویت نوسازی قرار دارند

صنایع غذایی در اولویت نوسازی قرار دارند

اخبار صنایع غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

صنایع غذایی در اولویت نوسازی تجهیزات قرار دارند.

 محسن صالحی نیا در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۱۷ مهر) برگزار شد، اظهار کرد:

سیاست ما در حوزه صنایع غذایی ایجاد واحد جدید نیست، بلکه باید واحدهایی را که داریم از نظر امکانات و تجهیزات نوسازی کنیم و به ظرفیت کامل تولید برسانیم.


بیشتر بدانید:علوم و صنایع غذایی چیست ؟


به گفته این مسئول صنایع غذایی و صنایع تبدیلی کشاورزی در اولویت حمایت و پرداخت تسهیلات برای نوسازی تجهیزات قرار دارند.

وی افزود:

صنایع غذایی اگر نتوانند محصول به روز و با کیفیت تولید کنند، تعطیل خواهند شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس به مشکل تامین مواد اولیه از جمله مس و آلومینیوم که برای برخی از واحدها ایجاد شده اشاره کرد و ادامه داد:

از تمام ظرفیت ها برای عرضه کافی مس و آلومینیوم در بورس استفاده خواهیم کرد.

صالحی نیا خاطرنشان کرد:

عرضه مس اکنون در بورس انجام می شود و در پنج ماهه امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شده که تلاش می کنیم این میزان تا پایان سال به بیش از ۱۴۰ هزار تن برسد.

وی یادآوری کرد:

به زودی روش مناسبی هم برای عرضه آلومینیوم در بورس اتخاذ می کنیم.

احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز از موقعیت استراتژیک استان کرمانشاه در غرب کشور و خصوصا پتانسیل همجواری با کشور عراق یاد کرد که می تواند زمینه توسعه اقتصادی استان را فراهم کند.

وی از وجود ۱۶ شهرک و پنج ناحیه صنعتی در استان کرمانشاه یاد کرد که تاکنون بیش از ۸۰۰ قرارداد در این مناطق بسته شده و ۳۶۸ واحد صنعتی و تولیدی در آنها به بهره برداری رسیده است.

به گفته این نماینده مجلس از این تعداد واحد به بهره برداری رسیده نیز ۲۲۹ واحد فعال و ۱۳۹ واحد راکد است.

در ادامه این نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه به بیان مشکلات خود پرداختند.

منبع

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57299792.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/57299792-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,مواد غذاییصنایع غذایی در اولویت نوسازی قرار دارند اخبار صنایع غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع غذایی در اولویت نوسازی تجهیزات قرار دارند.  محسن صالحی نیا در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان کرمانشاه که...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی