گمرک: صادرات چای فله ای و بسته بندی مجاز است

اخبار صنایع غذایی به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از گمرک، وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به «علی اکبر شامانی» مدیرکل دفتر صادرات خواستار آن شد تا براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار و این وزارتخانه بخشنامه ممنوعیت صادرات شکر را به گمرکات کشور ابلاغ نماید.
همچنین مدیرکل دفتر صادرات با ابلاغ بخشنامه ای به گمرکات کشور صادرات چای داخلی فله و بسته بندی را پس از کنترل دستگاه های مسئول و با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و رعایت مقررات، مجاز اعلام کرد.
براساس این بخشنامه مقرر شد نمونه محموله های چای که تحت عنوان چای داخلی برای صادرات اظهار می شود به پژوهشکده چای کشور ارسال شود.
همچنین اطلاعات اظهارنامه های مربوطه نیز پس از اظهار، به صورت سیستمی به واحد ذیربط در آن وزارتخانه ارجاع شده و آن واحد پس از دریافت پاسخ آزمون نمونه، نسبت به صدور مجوز سیستمی برای صادرات اقدام خواهند کرد تا ادامه فرایند گمرکی مربوطه انجام شود.
وزارت صنعت ، معدن و تجارت در نامه دیگری به گمرکات صادرات خوراک آماده آبزیان را پس از تایید سازمان شیلات ایران مجاز اعلام کرد.
گمرک جمهوری اسلامی ایران در ۲۱ مرداد ماه امسال اعلام کرده بود، از اول شهریورماه صادرات انواع کاغذ، چای و شیرخشک ممنوع است.
همچنین در گزارش این سازمان تصریح شده بود، صدور انواع تیشو، انواع شیرخشک صنعتی و شیر خشک اطفال، چای فله و بسته بندی و همچنین کره در بسته بندی بیش از ۵۰۰ گرم از ابتدای شهریور ممنوع است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/09/755046_672.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/09/755046_672-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,چای,صنایع غذایی,مواد غذاییگمرک: صادرات چای فله ای و بسته بندی مجاز است اخبار صنایع غذایی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از گمرک، وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به «علی اکبر شامانی» مدیرکل دفتر صادرات خواستار آن شد تا براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار و این وزارتخانه...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی