صادرات محصولات کشاورزی سمنان به ۲۰ میلیون دلار رسید

20 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی سمنان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: صادرات محصولات کشاورزی این استان در دو سال گذشته از صفر به ۲۰ میلیون دلار رسیده و این رقم براساس پیش‌بینی کارشناسان امسال به ۳۰ میلیون دلار خواهد رسید.

 سید حسن میرعماد در جلسه بررسی مشکلات تولید واحدهای کشاورزی استان سمنان با اشاره به لزوم افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: سال ۹۳ میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان سمنان صفر بود و این در حالی است که سال گذشته این میزان به ۲۰ میلیون دلار رسیده است.


بیشتر بدانید:کشاورزی ارگانیک چیست؟


وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های موجود افزایش صادرات محصولات کشاورزی تا ۳۰ میلیون دلار نیز در سال ۹۶ پیش‌بینی می‌شود، افزود: توسعه صادرات محصولات کشاورزی تحول خوبی را در رونق اقتصادی این استان ایجاد می‌کند.

وی افزود: سال گذشته مشکلات ۵۸۴ واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال بخش کشاورزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بررسی شد که با دریافت تسهیلات رونق تولید بخش عمده‌ای از مشکلات این واحدها مرتفع شد. در سال ۹۶ بالغ‌ بر ۳۱ طرح بخش کشاورزی برای دریافت ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل سراسر استان سمنان معرفی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه راه‌اندازی و احیای واحدهای تولیدی بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت است، تصریح کرد: این مسئله تحول عظیمی را در ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان سمنان فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه این سازمان برای ایجاد ۳۱۰۰ شغل جدید در سال ۹۶ برنامه‌ریزی کرده است، خاطرنشان کرد: بالغ‌بر ۴۰ درصد از تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در ایجاد اشتغال تحقق‌ یافته است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/57548903.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/57548903-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار صنایع غذایی,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,کشاورزیصادرات محصولات کشاورزی سمنان به ۲۰ میلیون دلار رسید اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: صادرات محصولات کشاورزی این استان در دو سال گذشته از صفر به ۲۰ میلیون دلار رسیده و این رقم براساس پیش‌بینی کارشناسان امسال به ۳۰...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star