شکلات آذربایجان شرقی قابل رقابت با برندهای مطرح جهانی

شکلات آذربایجان شرقی قابل رقابت با برندهای مطرح جهانی

اخبار صنایع غدایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت:

صنعت شکلات در آذربایجان شرقی جایگاه بسیار خوبی داشته و قابل رقابت با برندهای مطرح جهانی است.

اصغر حسینی درخصوص وضعیت صنعت شکلات، اظهار کرد:

 صنعت شیرینی و شکلات در ایران جزو مهمترین بخش از صنایع غذایی بوده و آذربایجان شرقی در این حوزه  از برخی مزایا برخوردار بوده و نسبت به سایر استانها در جایگاه خوبی قرار دارد.

وی با بیان این‌که یک سوم صادرات صنایع غذایی ایران، در بخش شکلات است، عنوان کرد:

این صنعت پتانسیل و ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد و به دلیل بالا بودن کیفیت، محصولات تولیدی ما به چندین کشور مختلف صادر میشود.

وی با اشاره به  دلایل رغبت برخی مردم به شکلات خارجی خاطرنشان کرد:

فرهنگ رغبت به شکلات خارجی نتیجه مسائل فرهنگی است که متاسفانه از گذشته گرایش به کالای خارجی در ایران رایج بوده و باعث شده شکلات خارجی را به ایرانی ترجیح دهند، ولی اکنون وضعیت صنعت شکلات ایرانی بهبود یافته و محصولات ارتقا یافتهاند، به طوری‌که ۷۰ نوع شکلات و شیرینی در آذربایجان شرقی تولید می‌شود.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این‌که ترجیح دادن برند‌های خارجی به محصولات ایرانی یک تفکر قدیمی‌ بوده که در ذهن برخی مردم رسوب کرده است، اضافه کرد:

در حال حاضر برند‌های آذربایجان شرقی همانند آناتا، شیرین عسل، شونیز و… با محصولات خارجی مقایسه می‌شوند؛ این امر نشانگر این است که کیفیت شکلات ما قابل مقایسه و قابل رقابت با برند‌های خارجی است.

وی در ادامه با اشاره به دغدغه‌های تولیدکنندگان این صنعت، اظهار کرد:

واردات کالای خارجی، بحث نقدینگی، تامین مواد اولیه و ضعف بسته‌بندی از اصلی‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان صنعت شکلات است که خوشبختانه برای مرتفع کردن این مشکلات، اقدامات موثری انجام شده است.

حسینی خاطرنشان کرد:

کیفیت شکلات ما از لحاظ بسته بندی و ذائقه مشتری پسندی مطلوب است و به سمتی حرکت کرده است که مصرف کنندگان، محصولات داخلی را به وارداتی ترجیح می‌دهد.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر این‌که آیا نیازی است که برند‌های دیگر وارد شود یا تنها برندهای مطرح همانند آناتا، شیرین عسل، شونیز و … کافی است؟ ادامه داد:

برند‌های مطرح در آذربایجان شرقی جوابگوی این صنعت هستند‌ و ما نیز از هرگونه برند جدید استقبال می‌کنیم، اما ایجاد برند جدید مستلزم پروسه طولانی و نیازمند زمان و سرمایه‌گذاری کلان است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/57655493.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/57655493-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,شکلات,صنایع غذاییشکلات آذربایجان شرقی قابل رقابت با برندهای مطرح جهانی اخبار صنایع غدایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: صنعت شکلات در آذربایجان شرقی جایگاه بسیار خوبی داشته و قابل رقابت با برندهای مطرح جهانی است. اصغر حسینی درخصوص وضعیت صنعت شکلات، اظهار...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی