شناخت فواید آنتی اکسیدان ها برای سلامت

 

اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ،  میوه و سبزیجات از منابع اصلی آنتی اکسیدان ها هستند که شامل ویتامین C، سلنیوم و بتاکاروتن هستند.

درحالیکه کاملا مشخص نشده است آنتی اکسیدان ها از ابتلا به بیماری پیشگیری می کنند، اما مطالعات نشان داده اند افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی و سرطان قرار دارند.

از سوی دیگر ممکن است مصرف مکمل های آنتی اکسیدان مضر باشند.

اینگونه مکمل ها دارای برخی عوارض هستند و می توانند با مشکلاتی نظیر سکته و سرطان پروستات مرتبط باشند.

از اینرو محققان توصیه می کنند مقادیر زیادی میوه و سبزیجات مصرف کنید، اما از مکمل های آنتی اکسیدان به عنوان جایگزینی برای رژیم غذایی سالم استفاده نکنید.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/08/2376185.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/08/2376185-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,مواد غذاییشناخت فواید آنتی اکسیدان ها برای سلامت   اخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ،  میوه و سبزیجات از منابع اصلی آنتی اکسیدان ها هستند که شامل ویتامین C، سلنیوم و بتاکاروتن هستند. درحالیکه کاملا مشخص نشده است آنتی اکسیدان ها از ابتلا به بیماری پیشگیری می کنند، اما مطالعات نشان...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star