سوزاندن ضایعات کشاورزی جرم است

سوزاندن ضایعات کشاورزی جرم است

اخبار کشاورزی به نقل از “مهر” ، محمد خداپرست تصریح کرد:

متأسفانه برخی کشاورزان بعد از برداشت محصولات کشاورزی، ضایعات آن را آتش می‌زنند که این موضوع موجب آلودگی هوا، تخریب مواد آلی خاک و از بین رفتن میکروارگانیسم‌ها می‌شود.

وی افزود:

از سویی سوزاندن ضایعات کشاورزی موجب کاهش حاصلخیزی خاک شده و کیفیت محصولات تولیدی در سال‌های بعد کاهش می‌یابد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان تأکید کرد:

به دلیل اینکه این اقدام جرم محسوب می‌شود سال گذشته ۶۴ متخلف به مراجع قضایی استان معرفی شدند.

خداپرست تأکید کرد:

محیط‌زیست استان با همکاری جهاد کشاورزی اقدامات ترویجی و آموزشی را در دستور کار قرار داده و آموزش‌های لازم به کشاورزان انتقال می‌یابد.

وی با اشاره به تأثیر مثبت اقدامات بازدارنده به ویژه در پارس‌آباد و بیله سوار اضافه کرد:

به دلیلی نزدیکی ایام برداشت محصول امسال نیز مراقبت لازم برای ممانعت از این اقدام انجام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان به بازدید دائمی کارشناسان از مزارع اشاره کرد و خواستار همکاری کشاورزان و ممانعت از آتش زدن ضایعات کشاورزی شد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/2107808.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/2107808-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع کشاورزیاخبار,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,صنایع کشاورزی,قیمت,کشاورزی,مواد غذاییسوزاندن ضایعات کشاورزی جرم است اخبار کشاورزی به نقل از 'مهر' ، محمد خداپرست تصریح کرد: متأسفانه برخی کشاورزان بعد از برداشت محصولات کشاورزی، ضایعات آن را آتش می‌زنند که این موضوع موجب آلودگی هوا، تخریب مواد آلی خاک و از بین رفتن میکروارگانیسم‌ها می‌شود. وی افزود: از سویی سوزاندن ضایعات کشاورزی موجب کاهش حاصلخیزی خاک شده...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی