زیاده‌روی در مصرف لبنیات موجب “سفید شدن موها” می‌شود

زیاده‌روی در مصرف لبنیات موجب "سفید شدن موها" می‌شود

اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  سفید شدن موها از دیدگاه طب ایرانی علل مختلفی دارد که می‌توان زمینه وراثتی, سرد شدن سیستم گوارش, سرد شدن سیستم مغزی, استرس, غم و اندوه و … اشاره کرد.

نتایج مطالعات نشان داده که در افرادی که میزان سفیدی موها مستقل از سن و عوامل دیگر بیشتر است، خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر افزایش می‌یابد, از دیدگاه طب ایرانی استفاده مداوم از ترکیبات دارای میوه آمُلِه بیش از یک سال در کُند کردن این روند موثر است.


بیشتر بدانید:کاهش پوسیدگی دندان با مصرف لبنیات پروبیوتیک


زیاده‌روی و مداومت در مصرف لبنیات، میوه‌ها، ترشی‌ها و کافور, استحمام بیش از حد, غم و اندوه زیاد موجب سفید شدن زود هنگام موها می‌شود و پرهیز از این موارد در جوانی بسیار اهمیت دارد.

بهتر است که برای پیشگیری از سفید شدن موها، مغز را تقویت کرد, خوردن شیره بادام, مویز, هلیله, آمله و … مغز را تقویت می‌کند, حتی افرادی که موهایشان سفید شده نیز تقویت مغز مانع از سفید شدن بیشتر موهای آنها می‌شود.

آنچه از سپیدی مو در جوانی جلوگیری می‌کند و موی سپید را سیاه می‌کند، چرب کردن موها با روغن‌هایی چون سنبل, قرنفل, عود, روغن کنجد امثال آن و مداومت در خوردن مربّاى هلیله و آمله است البته در مصرف هلیله و آمله حتما با پزشک متخصص طب ایرانی با مشورت شود.

بهتر است برای هر بار شستشوی مو از شوینده استفاده نشود و موها دفعاتی نیز فقط با آب ولرم شسته شوند همچنین بهترین شوینده، شوینده‌ای است که بعد از استفاده موها را براق کند، نه کدر و مات.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/02/139408190921353986484454.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/02/139408190921353986484454-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,لبنیات,مواد غذاییزیاده‌روی در مصرف لبنیات موجب 'سفید شدن موها' می‌شود اخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ،  سفید شدن موها از دیدگاه طب ایرانی علل مختلفی دارد که می‌توان زمینه وراثتی, سرد شدن سیستم گوارش, سرد شدن سیستم مغزی, استرس, غم و اندوه و ... اشاره کرد. نتایج مطالعات نشان داده که...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star