۹۶/۰۲/۲۵

رکورد شکنی تولید گندم در آرژانتین با کاهش کاشت سویا

صنایع کشاورزی و مواد غذایی

صنایع کشاورزی و مواد غذایی   به نقل از فودپرس در سال جاری برای دومین سال متوالی مساحت کاشت سویا در آرژانتین کاهش خواهد داشت. در حال حاضر در آرژانتین مزیت تولید ذرت از لحاظ قیمت بیشتر از تولید سویامی باشد در حالی که در ایالات متحده وضعیت کاملا برعکس است. احتمالا دلیل اصلی این موضوع ادامه دار بودن مالیات بر صادرات سویا با رقم ۳۰ درصدی تا پایان ماه دسامبر ۲۰۱۷ می باشد و از آن به بعد از ماه ژانویه ۲۰۱۸ ماهانه در حدود ۰٫۵ درصد از این میزان کاسته خواهد شد و تا دسامبر ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت. در مقابل این در آرژانتین مالیات بر صادرات بر روی ذرت و دیگر محصولات در حال حاضر وجود ندارد.

——————————————————-

تولید کنندگان کنسرو تن ماهی

—————————————————–

هنوز دشوار است تا میزان کاهش کاشت سویا در آرژانتین مشخص شود. البته هنوز زمان زیادی باقی مانده تا مشخص شود تصمیم کشاورزان در آرژانتین چه میزان کاشت می باشد. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که اصل چرخش نوع کاشت در کشاورزی نیز باید رعایت شود بنابراین سویا در بسیاری از مزارع باید جای خود را به دیگر محصولات کشاورزی در این کشور بدهد. این امر باعث محدودیت در میزان تولید سویا در آرژانتین خواهد شد.
در مورد کاشت گندم در آرژانتین برآورد می شود که در فصل زراعی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ میزان آن به بالاترین رقم ۱۰ سال گذشته برسد. از ماه می کاشت گندم در آرژانتین آغاز خواهد شد و برآورد می شود که امسال مساحت کاشت آن به حدود ۵٫۵ میلیون هکتار برسد در حالی که در سال قبل رقم آن ۵٫۱ میلیون هکتار و در دو سال قبل ۳٫۷ میلیون هکتار بوده است.
باتوجه به حذف مالیات بر صادرات گندم در آرژانتین، کشاورزان تمایل بیشتری به کاشت این محصول پیدا کرده اند. علاوه بر موارد فوق بالا بودن هزینه تولید جو و تکنولوژی بالاتر برای تولید گندم باعث خواهد شد که رقم نهایی تولید گندم در آرژانتین بالاتر برود.
احتمالا در آرژانتین در فصل زراعی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ رقم نهایی تولید گندم به حدود ۱۶٫۵ تا ۱۷ میلیون تن برسد که کمی بیشتر فصل قبل و بسیار بالاتر از رقم تولید در متوسط ۱۰ سال گذشته است.
منبع: فودپرس
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-8-2.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-8-2-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار روز ایرانخبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,خبرگزاری,صنایع کشاورزی,قیمت,کشاورزی,مواد غذایی۹۶/۰۲/۲۵ رکورد شکنی تولید گندم در آرژانتین با کاهش کاشت سویا صنایع کشاورزی و مواد غذایی   به نقل از فودپرس در سال جاری برای دومین سال متوالی مساحت کاشت سویا در آرژانتین کاهش خواهد داشت. در حال حاضر در آرژانتین مزیت تولید ذرت از لحاظ قیمت بیشتر از تولید سویامی باشد در...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی