رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی عنوان کرد / مرغ کیلویی ۸ هزار تومان گران نیست

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی عنوان کرد:/مرغ کیلویی ۸ هزار تومان گران نیست

اخبار صنایع غذایی   به نقل از فود پرس:

 رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ ها به دلیل گرما در مرغداری‌ افزایش وزن ندارند و در نتیجه طول دوره پرورش بیشتر شده است، همچنین استان‌های دیگر به دلیل مسافرت‌ها و افزایش مصرف، مرغ کمتری روانه بازار پایتخت می‌کنند.
محمد یوسفی  در مورد آخرین وضعیت تولید و قیمت مرغ گرم، اظهار داشت: به دلیل گرمای شدید هوا طول دوره رشد جوجه‌ها بیشتر شده و مرغ‌ در مرغداری‌ها وزن آن چنانی نمی‌گیرد و در نتیجه مرغدار مجبور است دوره بیشتری را صرف پرورش مرغ نماید.


وی اضافه کرد: مرغهایی در زمستان و بهار برای کشتار وارد کشتارگاه می‌شوند که وزن‌شان کمتر از ۲ کیلو و ۸۰۰ گرم نبوده، ولی اکنون بیش از ۲ کیلو و ۴۰۰ گرم نیست.
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی به این نکته اشاره کرد که در استان تهران که بیشترین حجم مصرف مرغ را دارد فقط ۲۵ تا ۳۰ درصد مصرف در خود این استان تهیه می‌شود و بقیه باید از سایر استان‌ها وارد شود.
وی با اشاره به افزایش حجم سفرها در فصل تابستان، تصریح کرد: به همین دلیل مصرف مرغ در هر استان به ویژه استان‌های گردش‌پذیر افزایش یافته و مرغشان را کمتر روانه بازار تهران می‌کنند.
یوسفی در مورد قیمت مرغ نیز، گفت: همین امروز هر کیلوگرم مرغ در میادین میوه و تره‌بار ۶۹۹۰ تومان به فروش می‌رسد که این رقم در میدان بهمن ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان بوده است. همچنین رصدهای ما از سطح شهر تهران نشان می‌دهد که در بیشتر نقاط زیر کیلویی ۸ هزار تومان بوده، اما در برخی نقاط که هزینه‌های توزیع و هزینه‌های جانبی‌شان بالاتر است تا ۸۵۰۰ تومان هم فروخته شده است.
به گفته رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، قیمت هر کیلوگرم مرغ بین ۸ تا ۸۵۰۰ تومان را نمی‌توان گران محسوب کرد.
به گزارش خبرنگار فارس، طی هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ در سطح بازار به یک مرتبه افزایش یافته و از کیلویی ۶۷۰۰ تومان تا ۸۱۰۰ تومان هم رسید. در حالی که در فصول گرم سال انتظار می‌رود قیمت مرغ نه تنها افزایش نداشته، بلکه کاهش هم داشته باشد.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/07/h-5-2.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/07/h-5-2-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,قیمت,کشاورزی,مواد غذاییرئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی عنوان کرد / مرغ کیلویی ۸ هزار تومان گران نیست اخبار صنایع غذایی   به نقل از فود پرس:  رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ ها به دلیل گرما در مرغداری‌ افزایش وزن ندارند و در نتیجه طول دوره پرورش بیشتر شده است، همچنین استان‌های دیگر...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی