از خواص چای قاصدک چه می‌دانید؟

آخرین اخبار و مقالات صنایع کشاورزی و مواد غذایی

 

اخبار مواد غذایی به نقل از ایسنا ، مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت:

با استفاده از چای قاصدک می‌توان در بیماری‌های زردی، هپاتیت و سیروز کبدی، کبد را سم‌زدایی کرد.

محمود محبی اظهار کرد:

چای قاصدک پاک‌کننده کلیه از سموم و مواد زائد، نمک و آب اضافی است و با تصفیه‌کنندگی خون به بهبود گردش خون و از بین بردن سموم بدن کمک می‌کند. علاوه بر این ضد سرطان است و درمان‌کننده طبیعی سرطان‌هایی نظیر برست و پروستات به‌شمار می‌رود.

این مدرس دانشگاه با بیان این‌که چای قاصدک محرک عملکرد ادراری و مهار رشد میکروبی در سیستم اداری است، ادامه داد:

چای قاصدک از بین برنده عفونت و بیماری‌های پوستی است، به هضم غذا و کاهش وزن کمک می‌کند و تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است. همچنین ضد التهاب و آنتی‌اکسیدان قوی به‌شمار می‌رود.

وی افزود:

با استفاده از چای قاصدک می‌توان تولید انسولین در بیماران دیابتی را تحریک و سطح قند خون را تنظیم کرد. علاوه بر این افزایش تولید صفرا، کاهش التهاب و انسداد کیسه صفرا از خواص این گیاه محسوب می‌شود. این چای به رفع کلسترول و فشارخون بالا کمک می‌کند و سرشار از ویتامین k است. از این‌رو در سلامت استخوان‌ها و مفاصل موثر است.

محبی با تاکید بر تاثیر چای قاصدک در درمان گلودرد و التهاب لوزه‌ها، خاطرنشان کرد:

استفاده از قاصدک معمولا در مواد غذایی و دارویی بی‌خطر است. با این حال ممکن است برخی نسبت به آن واکنش آلرژیک داشته باشند. همچنین زنان باردار و افرادی که هرگونه داروی تجویزی مصرف می‌کنند (علی‌الخصوص داروهای مربوط به بیماری‌های کبدی) باید قبل از مصرف چای قاصدک با پزشک خود مشورت کنند.

مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در رفع رماتیسم عضلانی و بهبود عملکرد لوزالمعده موثر است، یادآور شد:

نباید فراموش کرد که قاصدک یک مدر قوی است و باید از مصرف بیش از حد آن و ترکیب آن با سایر داروهای مدر خودداری کنیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star