خوابیدن پس از صرف غذا باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شود

خوابیدن پس از صرف غذا باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شود

اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، یک متخصص طب سنتی ضمن ارایه توضیحاتی درباره چگونگی استفاده از مواد غذایی در گروه‌های سنی مختلف، تاکید کرد که بلافاصله پس از صرف غذا نباید خوابید.

 دکتر هاله تاج الدینی درباره مصرف مواد غذایی از دیدگاه طب سنتی گفت:

عادت کردن به یک سبک غذا خوردن اشتباه است.


بیشتر بدانید:سالاد بخوریم یا نخوریم؟


به عنوان مثال برخی افراد فقط گوشت و یا لبنیات می‌خورند؛ این در حالیست که باید تا جایی که می‌توانیم از مصرف فست فود، کنسرو، نوشابه، سس و یا حتی غذاهای مانده پرهیز کنیم، زیرا این مواد سودازا هستند.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است از غذاهایی که در گذشته مرسوم بوده مانند آبگوشت‌ها و انواع آش‌ها در وعده غذایی استفاده کرد، افزود:

در طب سنتی بیشتر مصرف موادی همچون ارده، شیره انگور، بادام شیرین و خرما را توصیه می‌کنیم، ضمن آنکه در مورد مصرف نان نیز باید توصیه کرد از نان گندمی که ارزش غذایی بالایی داشته باشد، استفاده شود که در میان انواع نان، سنگگ به دلیل پخت خوب مناسب‌تر است.

این متخصص طب سنتی به تفاوت‌های غذایی در هر سن اشاره کرد و گفت:

سفره غذایی برای یک سالمند نباید مانند یک کودک باشد، زیرا کودک در سن رشد است و مزاجش گرم و تر است، اما سالمند در مزاج سرد قرار گرفته است و اگر می‌خواهیم سالم باشیم باید برای غذا خوردن‌مان وقت بگذاریم.

وی در پایان اظهارکرد:

از دیدگاه طب سنتی خوابیدن بلافاصله بعد از غذا خوردن باعث به وجود آمدن مشکلات گوارشی می‌شود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/57603513-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/57603513-1-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,مواد غذاییخوابیدن پس از صرف غذا باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شود اخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، یک متخصص طب سنتی ضمن ارایه توضیحاتی درباره چگونگی استفاده از مواد غذایی در گروه‌های سنی مختلف، تاکید کرد که بلافاصله پس از صرف غذا نباید خوابید.  دکتر هاله تاج الدینی درباره...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star