اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در استان خوزستان پایان یافت.

خدارحم امیری زاده با اعلام اتمام خرید تضمینی کلزا در استان اظهار کرد: در جریان خرید تضمینی مقدار ۴۵ هزار و ۱۳ تن دانه روغنی کلزادر سطح استان خریداری شد که با توجه به میزان خرید ۳۱ هزار و ۲۲۳ تنی در سال گذشته، افزایش ۱۳ هزار و ۷۹۰ تنی معادل ۶۹ درصد را برای این محصول در استان شاهد هستیم.

وی افزود: نرخ خرید تضمینی کلزا در سال جاری ۳,۴۳۹ تومان به ازای هر کیلوگرم تعیین شد که خوشبختانه تا این لحظه موفق به پرداخت ۹۹ درصدی مطالبات کشاورزان کلزا کار شده‌ایم.

امیری زاده در خصوص مبلغ پرداخت شده به کشاورزان اظهار کرد: تا کنون مبلغی بیش از یک هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال به ازای خرید این میزان دانه روغنی به حساب کشاورزان خوزستانی واریز شده است و امیدواریم با استمرار همکاری دولت در پرداخت نقدی وجه کشاورزان در سال‌های آینده شاهد افزایش تولید این محصول استراتژیک در کشور باشیم.

وی با اشاره به نکات حائز اهمیت در خرید امسال بیان کرد: از آنجا که دانه‌های روغنی به خصوص کلزا قابلیت نگهداری طولانی مدت را ندارند و سریعاً شرایط فساد در آن رخ می‌دهد با اجرای برنامه‌هایی که قبل از آغاز فصل برداشت در نظر داشتیم برآن شدیم تا با ایجاد فضای رقابتی برای مباشرین خرید، سرعت تخلیه و بارگیری را به حد مورد انتظار برسانیم که این اقدام، تأثیر بسیار مناسبی در جلوگیری از اتلاف هزینه و خرابی محصولی که شرایط خرید و حمل آن نسبت به سایر محصولات کشاورزی متفاوت است ایجاد کرد.

امیری زاده بیان کرد: الحمداله در اجرای برنامه‌های از پیش طراحی شده موفق بوده‌ایم و این جز با همکاری و یاری پرسنل شرکت غله و عوامل مرتبط که تجربه فراوانی در زمینه خرید تضمینی محصولات کشاورزی دارند میسر نبوده است.

وی با بیان اینکه مدیریت همزمان خرید گندم و کلزا آن هم با چنین حجم گسترده و در بازه زمانی نسبتاً کم قطعاً کار پیچیده و طاقت فرسایی است، گفت: اتحاد، تخصص، تجربه کافی و تعهد به کار باعث شد تا موفقیت در این مهم دست یافتنی باشد و افتخار دیگری برای شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه رقم بخورد.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57569436.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/07/57569436-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,کشاورزی,کلزااخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در استان خوزستان پایان یافت. خدارحم امیری زاده با اعلام اتمام خرید تضمینی کلزا در استان اظهار کرد: در جریان خرید تضمینی مقدار ۴۵ هزار و ۱۳ تن دانه...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star