جشنواره گردشگری غذای ایرانی برگزار می‌شود

 

جشنواره گردشگری غذای ایرانی برگزار می‌شود

اخبار صنایع غذایی به نقل از “خبرگزاریایسنا” ، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در نمایشگاه بین المللی مشهد خبر داد.

یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود:

این جشنواره از ۱۱ تا ۱۵ شهریور ماه امسال همزمان با نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد.
بیدخوری بیان کرد:

گسترش مراکز عرضه غذاهای محلی در شهرها به عنوان یکی از شاخص‌های شهر توریستی و حمایت از فرهنگ غذای ایرانی به عنوان ایرانی‌ترین کالاها از رویکردهای جشنواره گردشگری غذا و هنرآشپزی ایرانی است.
بیدخوری افزود:

این جشنواره، مراسمی مردمی برای نمایش و معرفی غذاهای بومی، محصولات غذایی، سوغات محلی، معرفی برندهای مطرح غذایی و صنایع وابسته، انتخاب برترین استعدادهای آشپزی، انجام بحث های علمی و تخصصی در موضوع غذا و پذیرایی است.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره اهداف این جشنواره اظهار کرد:

برندسازی غذاهای ایرانی در صنعت گردشگری، استعداد یابی حداقل ۱۰۰ آشپز برتر در سطح استان و پیوند با هتل و مراکز پذیرائی، ایجاد شور و نشاط در خانواده ها و تحرک اجتماعی، کمک به افزایش ضریب اشغال هتل ها در جریان سفرهایی که به استان انجام می‌گیرد، توجه به غذاهای سنتی به عنوان سوغات محلی، ملی و بین المللی و تجاری سازی آن‌ها، تنوع بخشی به جاذبه های گردشگری کشور با تاکید بر تنوع غذایی و ذائقۀ گردشگران داخلی و بین‌المللی، بسترسازی برای استفاده از غذاهای محلی ایرانی در بسته‌های سفر داخلی و خارجی از جمله اهداف دیگر این جشنواره است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/07/57560582.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/07/57560582-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار,اخبار صنایع غذایی,اخبار مواد غذایی,مواد غذاییجشنواره گردشگری غذای ایرانی برگزار می‌شود   اخبار صنایع غذایی به نقل از 'خبرگزاریایسنا' ، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در نمایشگاه بین المللی مشهد خبر داد. یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: این جشنواره از...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star