۹۶/۰۲/۱۳

جزییات معمای واردات «چوب بستنی»

 صنایع کشاورزی و مواد غذایی

واردات چوب بستنی در چهار سال فعالیت دولت یازدهم کاهش یافت .
 به گزارش خبرآنلاین، گمرک ایران در پاسخ به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری درخصوص وارات چوب بستنی  اعلام کرد:کاهش  واردات چوب بستنی از نظر وزنی سبب صرفه جویی ۳ میلیون دلاری در این حوزه شده است .
 در این گزارش با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن گمرک سبب شده تمام آمار و اطلاعات واردات به تفکیک نوع کالا ، ارزش ، تعرفه ، مجوزها و شرکت های حقیقی و حقوقی واردکننده در دسترس باشد،آمده است: براساس داده‌های موجود در سامانه جامع گمرکی مبنی بر واردات چوب بستنی از کشور چین در دولت یازدهم؛  واردکنندگان  این کالا  شرکت‌های صنایع غذایی لبنی و بستنی بوده‌اند و تمامی واردات این کالا به شرکت‌های تولیدی اختصاص دارد و مجوزهای آن نیز موجود است.
همچنین میزان واردات چوب بستنی در سال ۱۳۹۵ براساس ثبت سفارشات انجام شده و مجوزهای قانونی بهداشت و سلامت اخذ شده به وزن بالغ بر ۶۱۷ تن با ارزش ۹۹۳ هزار دلار بوده که از سال ۱۳۸۴ تاکنون از کمترین میزان واردات برخوردار بوده است. واردات مذکور از کشورهای چین، دانمارک و امارات متحده عربی صورت گرفته است.
بر اساس ارقام مربوط به کالای مذکور،  در سال ۱۳۸۴ بیانگر واردات بالغ بر ۱ هزار و ۶۱۴ تن به ارزش یک میلیون و ۴۸۴ هزار دلار صرفاً از کشور چین بوده است. روند افزایش واردات کالای مذکور طی سال‌های پس از آن نیز منجر به واردات یک  هزار و ۸۴۳ تن به ارزش ۴ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار در سال ۱۳۹۱ گردید. این میزان با افزایش حدود ۲۵ درصدی در وزن به رقم ۲ هزار و ۳۰۹ تن در سال ۱۳۹۲ به دلیل سفارشات ثبت شده قبلی و حقوق مکتسبه برای صاحب کالا جهت انجام واردات، رسید.
لازم به ذکر است از دلایل عمده کاهش واردات چوب بستنی راه‌اندازی کارخانه‌های تولیدی محصول مذکور نظیر کارخانه تولیدی در زرندیه به استان مرکزی در سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود.
منبع: فود پرس
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-8.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/05/h-8-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع غذاییبستنی,لبنیات,مواد غذایی۹۶/۰۲/۱۳ جزییات معمای واردات «چوب بستنی»  صنایع کشاورزی و مواد غذایی واردات چوب بستنی در چهار سال فعالیت دولت یازدهم کاهش یافت .  به گزارش خبرآنلاین، گمرک ایران در پاسخ به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری درخصوص وارات چوب بستنی  اعلام کرد:کاهش  واردات چوب بستنی از نظر وزنی سبب صرفه جویی ۳...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star