تکذیب سرایت یک بیماری از طریق خفاش‌ها به “خرماهای بم”

صنایع کشاورزی و مواد غذایی

اخبار مواد غذایی به نقل از “ایسنا” ، معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو، برخی مطالب منتشر شده مبنی بر “سرایت بیماری خطرناک از طریق خفاش‌ها به خرماهای بم” را تکذیب کرد.

مهندس سمیره صباح با اعلام این خبر افزود:

جای بسی تاسف دارد که ساخت و انتشار شایعات در خصوص فراورده‌های غذایی به تفریح جذابی در کشور ما تبدیل شده و گویا قصد فروکش ندارد.

وی با بیان اینکه آتش شایعات یکبار به بهانه خرماهای سمی شده توسط داعش، فراگیر  می‌شود و بار دیگر سخنش درباره خرماهای بم  پراکنده می‌شود، افزود:

مطلب منتشر شده در خصوص ایجاد بیماری خطرناکی که از طریق خفاش به خرماهای بم سرایت کرده و هرگونه اخبار پیرامون آن تکذیب می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی ضمن درخواست از مردم برای بالا بردن قدرت تحلیل خود در مواجهه با شایعات اظهار کرد:

گرچه استعلام‌های صورت گرفته از بم، خط بطلان بر شایعات کشید، اما بد نیست مردم بدانند که اصولا در خود بم به ندرت خفاشی مشاهده می‌شود که بخواهد دستاویز چنین شایعاتی پیرامون خرماهای آن باشد و مهم‌تر آنکه خرماهای فراوری شده این شهرستان قطعا با نظارت مسئول فنی و کسب تائیدیه‌های بهداشتی در مراکز فروش عرضه می‌شوند.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های  غذایی سازمان غذا و دارو در پایان خاطر نشان کرد:

تنها راه علاج  بیماران شایعه‌ساز، عدم توجه به مطالب کذب آنها و سنجش مطالب مطروحه با مبانی عقلی و علمی و عدم انتشار آنها است. ضمن آنکه امید می‌رود پلیس فتا در کنار فعالیت‌های فرهنگی خود برای ارتقای فرهنگ “نه به شایعات”، به مبارزه بیش از پیش با اخلالگران فضاهای مجازی اهتمام ورزد و متخلفان را به جامعه معرفی کند تا جرم بودن این شوخی‌های سیاه  برای مردم بهتر عیان شود.

 

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/57498576.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/06/57498576-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار مواد غذاییاخبار,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,خبرگزاری,صنایع کشاورزی,قیمت,کشاورزی,مواد غذاییتکذیب سرایت یک بیماری از طریق خفاش‌ها به 'خرماهای بم' اخبار مواد غذایی به نقل از 'ایسنا' ، معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو، برخی مطالب منتشر شده مبنی بر 'سرایت بیماری خطرناک از طریق خفاش‌ها به خرماهای بم' را تکذیب کرد. مهندس سمیره صباح با اعلام...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی