اراک|سالانه ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان مرکزی تولید می‌شود

اراک|سالانه ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان مرکزی تولید می‌شود

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  سیدعلی آقازاه ظهر امروز در آئین نکوداشت نمونه‌های بخش کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت:

در استان مرکزی هر سال حدود سه میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود و این در تراز کشور یک تراز مثبت است، در این استان تنها نباید از صنعت صحبت شود زیرا استان مرکزی دارای دو بال صنعت و کشاورزی است.

وی افزود:

دو بال صنعت و کشاورزی سبب ایجاد توسعه در استان هستند، بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار نفر بهره‌بردار کشاورزی در استان وجود دارد که به همین میزان هم کارگران حوزه صنعت هستند اما صنعت به دلایل مختلف درحال حاضر یک مقدار مهم‌تر شده و بخش کشاورزی مقداری مغفول مانده و باید به طور حتم در این راستا مدیریت جدید جهاد کشاورزی به حق و سهم کشاورزان از اقتصاد استان بیشتر بپردازد تا بتوانیم زحمت و تلاش وافری که کشاورزان متحمل می‌شوند را بیشتر به منصه ظهور بگذاریم.

استاندار مرکزی تصریح کرد:

در بخش‌های مختلف هنوز بسیاری از اراضی که می‌تواند دارای آبیاری تحت فشار و نوین باشد به این سیستم مجهز نشده این در حالی است که با انجام این اقدام می‌توانیم تولید را افزایش دهیم که البته این اقدام نیازمند یک برنامه‌ریزی و یک کار جهادی است و در این راستا کشاورزان همیشه در صف نخست انجام کارهای کشاورزی بوده‌اند و هستند.

آقازاده بیان کرد:

ما به عنوان دولت باید حامی و ناظر بخش کشاورزی باشیم و یکی از اقداماتی که سازمان جهاد کشاورزی انجام می‌دهد این است که توجه ویژه‌ای به مطالبات به حق کشاورزان اختصاص دهد و در زمینه حمایت از بخش‌های مختلف کشاورزی و تامین ادوات کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد:

دولت باید دخالت‌هایش را در بخش کشاورزی کم و نظارت را افزایش دهد تا ما به یک نتیجه مطلوب برسیم زیرا کشاورز نیازمند حمایت و نظارت دولت است اما گاهی اوقات برخی مسئولان و دستگاه‌ها با دخالت‌های ناروا در امور کشاورزی، دامداری و دامپروری ممکن است سبب ایجاد مانع در مسیر کار پر دردسر کشاورزی شوند.

استاندار مرکزی عنوان کرد:

ما در استان مرکزی این آمادگی را داریم که تا جایی که دراختیار ما است، موانع موجود بر سر راه کشاورزان را از بین ببریم و دخالت‌ها را کم و حمایت‌ها را اضافه کنیم.

آقازاده خاطرنشان کرد:

باید با سیاست‌های درست تلاش کنیم تا تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی داشته باشیم و به جای اینکه محصولات کشاورزی که نیازمند آب فراوان هستند را تولید کنیم باید نحوه کشت و آبیاری را در این مسیر تغییر دهیم و همچنین با ایجاد یک شرایط مناسب برای تولید کشاورزان بتوانیم وضعیت را به گونه‌ای تغییر دهیم که تولید افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد:

باید در شرایط فعلی مدیریت برمنابع و استفاده حداقلی از امکانات خدادادی مثل زمین و آب و استفاده حداکثری از محصولات با روش‌های جدید را با رعایت قوانین داشته باشیم.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/1396100318161899212877904.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/1396100318161899212877904-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیاراک|سالانه ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان مرکزی تولید می‌شود اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ،  سیدعلی آقازاه ظهر امروز در آئین نکوداشت نمونه‌های بخش کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: در استان مرکزی هر سال حدود سه میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود و این در تراز کشور...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star