تولید سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تُن محصولات کشاورزی در کردستان

تولید سالانه 2 میلیون و 700 هزار تُن محصولات کشاورزی در کردستان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهادکشاورزی کردستان گفت:

سالانه بالغ بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار تُن مجموع تولیدات سطح استان کردستان است که دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن آن در بخش زراعی از جمله تولید گندم، علوفه و سیب زمینی و … است.

 عبدالله جلیلی شامگاه یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت در کارگروه پدافند غیرعامل حوزه زیستی جهاد کشاورزی استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد:

با توجه به اینکه کشورمان با تهدیدات بسیاری روبروست پرداختن به بحث پدافند غیرعامل امری بسیار ضروری است.

وی افزود:

جهاد کشاورزی با سلامت مردم در ارتباط است و در بخش دام، طیور و محصولات گیاهی و غذایی فعالیت می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:

وزارت جهاد کشاورزی سند پدافند زیستی را تهیه کرده و در آن به اهداف، فرصت ها، تهدیدات، نقاط قوت و ضعف این بخش پرداخته است.

وی در ادامه به وضعیت بخش کشاورزی استان اشاره و اعلام کرد:

سالانه بالغ بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار تُن مجموع تولیدات سطح استان کردستان است که دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن آن در بخش زراعی از جمله تولید گندم، علوفه و سیب زمینی و … است.

جلیلی ادامه داد:

در بخش دام و طیور هم در منطقه غرب کشور جزو استان های مطرح هستیم که در بخش دام سه درصد و در بخش طیور چهار درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده ایم.

وی با اشاره به اینکه سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی استان دو برابر میانگین کشوری است، تصریح کرد:

در سال ۹۰ سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور هشت درصد و سهم استان ۱۵٫۴۷ درصد بود که در سال ۹۵ این میزان در سطح کشور به ۱۴ درصد و در سطح استان کردستان به ۳۰ درصد رسید و رشد دو برابری را نشان می‌دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهادکشاورزی کردستان، در ادامه به اقداماتی که در حوزه پدافند غیرعامل در این نهاد صورت گرفته پرداخت و بیان کرد:

برگزاری ۴۴ جلسه کارگروه کشاورزی پدافند غیرعامل با ۱۱۰ مصوبه، دو رزمایش و یک همایش از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

وی همچنین بازدید از مراکز ثقل استان، برگزاری ۳۵۰ دوره آموزشی در زمینه بیماری های مشترک انسان و دام و همچنین ارائه آموزش های پدافند غیرعامل به ۲۵۰ نفر از کارشناسان و مدیران شاغل در این نهاد را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/57585561.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/05/57585561-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیتولید سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تُن محصولات کشاورزی در کردستان اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهادکشاورزی کردستان گفت: سالانه بالغ بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار تُن مجموع تولیدات سطح استان کردستان است که دو میلیون و ۱۰۰ هزار...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star