تولید شیر و گوشت بیشتر با پرورش گاو سیمنتال

تولید شیر و گوشت بیشتر با پرورش گاو سیمنتال

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا:

مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: پرورش گاو سیمنتال در برنامه اصلاح نژاد دام قرار گرفت .

«داوود بخشایی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گاو نژاد سیمنتال در مقایسه با دیگر نژادهای اصلاح شده و پر تولید از آن جهت مناسب است که با برخوداری از نیاز غذایی کمتر نسبت به نژاد هلشتاین از تولید شیر بیشتر برخوردار بوده و در عین حال در توانایی تولید گوشت نیز ارجحیت دارد.


بیشتر بدانید : برای کم شدن مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید


 

مدیر جهاد کشاورزی طبس اظهار کرد: نژاد مزبور دارای توجیه اقتصادی بالاتری نسبت به سایر نژادهاست.

وی خاطرنشان کرد: گاو سیمنتال سازگاری بیشتری داشته و از توانایی‌های زیادی برخوردار است.

بخشایی یادآور شد: جمعی از کارشناسان تولیدات دامی و شماری از دامداران شهرستان طبس از واحد گاوداری نژاد دومنظوره سیمنتال در شهرستان آبیک استان قزوین با هدف بررسی وضعیت پرورشی، قابلیت‌ها، خصوصیات و شرایط سازگاری این نژاد در شهرستان طبس بازدید کردند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57534883.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57534883-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,صنایع کشاورزی,کشاورزیتولید شیر و گوشت بیشتر با پرورش گاو سیمنتال اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا: مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: پرورش گاو سیمنتال در برنامه اصلاح نژاد دام قرار گرفت . «داوود بخشایی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گاو نژاد سیمنتال در مقایسه با دیگر نژادهای اصلاح شده و پر...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی