محصولات کشاورزی زنجان، تولید زیاد، صادرات اندک

محصولات کشاورزی زنجان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با وجود بالا بودن تولید انواع محصولات کشاورزی در استان میزان صادرات این محصولات در استان کم است.

«عبدالله جعفری» اظهار کرد: استان زنجان با توجه به شرایط اقلیمی از نظر قابلیت کشاورزی از شرایط متوسط کشوری وضعیت بهتری را داراست و متوسط مقدار کاربری اراضی کشاورزی استان نسبت به میانگین کشور بیشتر است به طوری‌که در حدود ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان زنجان تولید می‌شود.


بیشتر بدانید:شرایط صادرات مواد غذایی


این مسئول ادامه داد: با وجود این‌که قریب به ۳ میلیون تن انواع محصول کشاورزی در استان زنجان تولید می‌شود، اما میزان تجارت خارجی محصولات کشاورزی استان رقم بسیار پایینی است، اما در دو تا سه سال اخیر شاهد رشد خوبی در این خصوص هستیم و استان توانسته است که صادرات ۵۰ هزار تنی را به ثبت برساند.

وی تصریح کرد: قطع کردن زنجیره تولیدات محصولات کشاورزی از یک مقطعی اقدام صحیحی نیست، چون نمی‌توان صنایع کشاورزی را از تولیدات کشاورزی جدا کرد و انجام این کار سبب ایجاد ضایعات می‌شود و این در حالی است که این محصولات به جای این‌که از میان بروند می‌توانستند، در صورت فرآوری و تجارت ارزآوری به همراه داشته باشند.

جعفری خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی هرگونه کمکی را برای توسعه تولید و صادرات محصولات کشاورزی انجام می‌دهد، هم‌چنین در استان زنجان اغلب ادارات و دستگاه‌های تولیدی قوانین را در حوزه تولید و صادرات محصولات کشاورزی به صورت دقیق اجرا می‌کنند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یادآور شد: بخش خصوصی باید مقداری خود را به بخش دولتی نزدیک‌تر کند تا شاهد نباشیم که بیش از ۲ میلیون تن از محصولات استان زنجان در حوزه کشاوزی از استان خارج شده و به نام استان‌های دیگر بسته‌بندی و روانه بازار می‌شود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/1452495101117_DSC07164-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/1452495101117_DSC07164-th3-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار صنایع غذایی,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,کشاورزیمحصولات کشاورزی زنجان، تولید زیاد، صادرات اندک اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با وجود بالا بودن تولید انواع محصولات کشاورزی در استان میزان صادرات این محصولات در استان کم است. «عبدالله جعفری» اظهار کرد: استان زنجان با توجه...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star