تولید توتون ۵ برابر می‌شود/ توتون وارداتی ۴۰ درصد گران‌تر از ایرانی

تولید توتون ۵ برابر می‌شود/ توتون وارداتی ۴۰ درصد گران‌تر از ایرانی

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا:

رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح زیر کشت توتون در کل کشور تنها ۲۰ درصد نیاز داخلی را تامین می کند، گفت: تولید توتون را تا حد نیاز کشور افزایش خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، علی اصغر رمزی در جلسه تبیین سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه دخانیات که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: مطابق قانون برنامه ریزی کشت، داشت و برداشت توتون در مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور در وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد و از آنجاکه ۸۰ درصد از این محصول از خارج وارد می شود، برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، توسعه سطح زیر کشت این محصول تا پنج برابر تولید فعلی است که کشور در این زمینه خودکفا و از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد شد.


بیشتر بدانید : تولید کنندگان ادویه جات و چاشنی ها در ایران


 

وی افزود: توتون وارداتی ۳۰ تا ۴۰ درصد گران‌تر از توتون های داخلی است، لذا این کالا یک کالای با ارزش است، ضمن اینکه با فرآوری، ارزش افزوده بسیار بالاتری بخصوص برای صادرات خواهد داشت.

رمزی ادامه داد: هر تولید کننده ای که به پروسه کاشت، داشت و برداشت این محصول با ارزش وارد شود، یک صرفه اقتصادی برای کشور خواهد بود.

رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور خاطرنشان کرد: از لحاظ کشاورزی نیز این محصول یک سوم برنج آب مصرف می کند و می تواند جایگزین مناسبی برای آن در مناطقی که با مشکل کم آبی روبرو هستند، باشد.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/1430113046774_20121211121620_cigarette-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/1430113046774_20121211121620_cigarette-th3-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,خبرگزاری,کشاورزی,مواد غذاییتولید توتون ۵ برابر می‌شود/ توتون وارداتی ۴۰ درصد گران‌تر از ایرانی اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا: رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح زیر کشت توتون در کل کشور تنها ۲۰ درصد نیاز داخلی را تامین می کند، گفت: تولید توتون...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star