توضیح شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مورد یک خبر

توضیح شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مورد یک خبر

اخبار روز ایران به نقل از ایسنا:

در پی درج خبری با عنوان «کمبود آب در مسجدسلیمان با وجود همجواری با دو سد فاجعه است» در روز ۱۷ مرداد سال ۹۶ شرکت آبفا خوزستان در خصوص این خبر توضیحاتی ارایه کرد.

متن توضیحات روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان به شرح زیر است:

“شهر مسجدسلیمان ۳۲۰ کیلومتر شبکه توزیع دارد که از سال ۱۳۸۰ به بعد ۲۴۵ کیلومتر آن اصلاح و بهسازی شده و تاکنون ۸۰ درصد از شبکه فرسوده آب مسجدسلیمان اصلاح و بازسازی شده است.


بیشتر بدانید : پودر کشک، مزیتها و ارزش غذایی


 

خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته ظرف سال‌های ۹۳ و ۹۴ با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بیش از ۴۰ کیلومتر دیگر (۳۲ کیلومتر شبکه در مدار نیامده و ۸ کیلومتر شبکه جدیدالاحداث) از شبکه فرسوده آب مسجدسلیمان در مناطق مرادآباد و کمپ کرسنت نیز پس از اصلاح و نوسازی ۱۲۵۰ انشعاب، در بهمن ماه ۹۵ وارد مدار بهره‌برداری شد که با تمام این عملیات میزان دسترسی مردم مسجدسلیمان به آب شرب پایدار و شبانه‌روزی به ۷۰ درصد افزایش یافت.

همچنین آبفا خوزستان برای تحقق آبرسانی شبانه‌روزی به ۹۰ درصد مناطق مسجدسلیمان با اصلاح شبکه آبرسانی منطقه کلکه هدفگذاری نموده و مناقصه عملیات اصلاح و بهسازی شبکه آب منطقه کلکه به طول ۲۰ کیلومتر و به تعداد ۲۳۰۰ انشعاب با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان طی ۱۲ ماه اجرایی خواهد شد. لذا با انجام عملیات اصلاح شبکه منطقه کلگه که یکی از بحرانی‌ترین مناطق آبرسانی مسجدسلیمان محسوب می‌شود بیش از ۹۰ درصد مشترکین به آب شرب سالم و بهداشتی در طول شبانه‌روز دسترسی خواهند یافت.

گفتنی است در فازهای بعدی دیگر مناطق مسجدسلیمان در قالب پروژه‌های پیش‌بینی شده با اعتباری در حدود ۹۰ میلیارد تومان طی ۳ سال آینده آبرسانی خواهند شد.

شهر مسجدسلیمان با داشتن ۳۳ هزار اشتراک و ۳۵ کیلومتر طول که در برخی مناطق عرض آن به ۲۵۰ متر نیز می‌رسد یکی از شهرک‌های کوهستانی منحصر به فرد استان خوزستان در کشور به لحاظ جغرافیای شهری محسوب می‌شود”.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/1461487805563_tap-water_0_0_0_0_0_0_0_2_0_0_0-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/1461487805563_tap-water_0_0_0_0_0_0_0_2_0_0_0-th3-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار روز ایراناخبار,اخبار روز ایران,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,صنایع کشاورزی,مواد غذاییتوضیح شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مورد یک خبر اخبار روز ایران به نقل از ایسنا: در پی درج خبری با عنوان «کمبود آب در مسجدسلیمان با وجود همجواری با دو سد فاجعه است» در روز ۱۷ مرداد سال ۹۶ شرکت آبفا خوزستان در خصوص این خبر توضیحاتی ارایه کرد. متن...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی