توزیع ۱۵۱۸ تن کود شیمیایی بین کشاورزان بجنورد

توزیع 1518 تن کود شیمیایی بین کشاورزان بجنورد

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد گفت:

از ۱۵۴۵ تن سهمیه کود اوره(سرک) تخصیصی جهت زراعت های پاییزه (غلات و کلزا) تاکنون ۱۵۴۱ تن حمل و ۱۵۱۸ تن بین کشاورزان توزیع شده است.

 به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی بجنورد، اسماعیل محمود آبادی گفت:

با توجه به کاهش نزولات جوی در فصل پاییز و ابتدای زمستان، غلات پاییزه خصوصا در مناطق دیمزار از نظر مراحل فنولوژی رشد عقب بوده و باید جهت تسریع در افزایش سرعت آن با توجه به ریزش به موقع و مناسب باران در اسفندماه نسبت به توزیع کود سرک تا نیمه اول فروردین ۹۷ اقدام گردد .

وی افزود:

راهنمایی های  لازم جهت مصرف بموقع و به اندازه کود سرک توسط کارشناسان زراعت و مروجین مراکز جهاد کشاورزی  به کشاورزان انجام شده است .

محمودآبادی خاطرنشان کرد:

کارگزاری‌های شهرستان با توجه به تقاضای خرید روز افزون زارعین نسبت به ارائه درخواست خرید کود اوره اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد:

روند توزیع کود تا اوایل اردیبهشت همچنان ادامه دارد.

زار از نظر مراحل فنولوژی رشد عقب بوده و باید جهت تسریع در افزایش سرعت آن با توجه به ریزش به موقع و مناسب باران در اسفندماه نسبت به توزیع کود سرک تا نیمه اول فروردین ۹۷‌ اقدام گردد .

وی افزود:

راهنمایی های  لازم جهت مصرف بموقع و به اندازه کود سرک توسط کارشناسان زراعت و مروجین مراکز جهاد کشاورزی  به کشاورزان انجام شده است .

محمودآبادی خاطرنشان کرد:

کارگزاریهای شهرستان با توجه به تقاضای خرید روز افزون زارعین نسبت به ارائه  درخواست خرید کود اوره اقدام نموده اند .

وی ادامه داد :

روند توزیع کود تا اوایل اردیبهشت همچنان ادامه دارد .

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/57380017.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/03/57380017-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیتوزیع ۱۵۱۸ تن کود شیمیایی بین کشاورزان بجنورد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد گفت: از ۱۵۴۵ تن سهمیه کود اوره(سرک) تخصیصی جهت زراعت های پاییزه (غلات و کلزا) تاکنون ۱۵۴۱ تن حمل و ۱۵۱۸ تن بین کشاورزان توزیع شده است.  به نقل از...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star