تولیدکنندگان تخم مرغ در ایران

 Top Iranian manufacturer of egg

لیست تولیدکنندگان تخم مرغ در ایران

۱- سیمرغ

شرکت سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه است که با قدمتی بیش از ۳۹ سال و با داشتن ۷ واحد تولیدی در ۵ استان اصفهان،قزوین،خراسان،کرمان و یزد به عنوان بزرگترین وتولید کننده تخم مرغ خوراکی در کشور فعالیت می نماید. شرکت سیمرغ سالانه توانایی تولید بیش از چهل و پنج هزار تن تخم مرغ خوراکی ، ۲۳ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی و ۴ میلیون قطعه جوجه یکروزه تخمگذار و پرورش ۱۶۴۰۰۰۰ قطعه پولت تخمگذار را داراست. علاوه بر آن ، شرکت با مجهز بودن به کارخانجات پیشرفته تهیه و بسته بندی خوراک دام و طیور سهمی بزرگ در تولید و تامین دان مورد نیاز کشور را نیز بر عهده دارد. شرکت سیمرغ علاوه بر تولید انبوه تخم مرغ خوراکی ، فعالیتهای گسترده ای نیز در زمینه کشاورزی و باغبانی دارد که از آن جمله میتوان به ۲۲۰ هکتار باغهای پسته اشاره نمود. شرکت سیمرغ به عنوان بزرگترین تولید کننده تخم مرغ خوراکی در کشور به دلیل همجواری سالنهای تولیدی با بخشهای بسته بندی بدون نیاز به جمع آوری تخم مرغ از فواصل دور و نزدیک و با توجه به تعدد و گستردگی مزارع تولیدی در نقاط مختلف کشور با تولید و توزیع روزانه تخم مرغ توانسته است تازه ترین تخم مرغ خوراکی را با بهترین کیفیت و طعم به دست مصرف کنندگان برساند که این یکی از ویژگی های غیر قابل رقابت شرکت سیمرغ محسوب میگردد.

%d8%b3%db%8c%d9%85%d8%b1%d8%ba

۲- تخم مرغ مروارید

تخم مرغ مروارید محصولی از مرغداری برادران موسوی با بیش از نیم قرن تجربه در تولید و بسته بندی مرغ و تخم مرغ و بلدرچین یکی از بهترین واحدهای تولیدی موجود در ایران می باشد.واحد تولیدی فوق در حال حاضر روزانه قادر به سورت و گرید و بسته بندی ۷۲۰۰۰۰ عدد تخم مرغ در روز میباشد. تخم مرغ های تولیدی بصورت نیمه اتوماتیک تولید و جمع آوری شده و زیر نظر دامپزشک متخصص پس از تایید از نظر عدم وجود بیماریهای مشترک بین انسان و دام توسط دستگاههای تمام اتوماتیک بسته بندی و آماده تولید می گردد.این مرغداری قابلیت افزایش تولید را دارا بوده و از نظر امکانات و نیروی متخصص در نوع خود بی نظیر میباشد.

%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%af

۳- چکاوک

در سال ۱۳۶۳ اولین مرغداری این مجموعه به نام «مرغداری تخم گذار شهسواران» در ۳۵ کیلومتری جاده تهران به ظرفیت ۲۰٫۰۰۰ قطعه تأسیس گردید. در ادامه گسترش فعالیت های تولیدی در سال ۱۳۸۴ «مرغداری تخم گذار پیام فران» به ظرفیت ۵۰٫۰۰۰ قطعه واقع در کمربندی اراک و  در سال ۱۳۸۹ نیز مرغداری تخم گذار «ماکیان آوا» در جاده گوار عقیل آباد به ظرفیت ۴۵٫۰۰۰ قطعه به واحد های تولیدی ما افزوده گردید.در همان سال ۱۳۸۹ نیز امتیاز کد گذاری روی تخم مرغ و همچنین در سال ۱۳۹۰ امتیاز کامل نشانه گذاری و بسته بندی تخم مرغ را از اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به  شماره پروانه بهداشتی ۲۱۱۰۵۹ کسب گردیده و به نام تجاری «تخم مرغ روز شعبانزاده» روانه بازار گردید.در سال ۱۳۹۱ نیز واحدی جدیدی به نام مرغداری تخم گذاری «شرکت تعاونی نود و یک» را به ظرفیت ۵۰٫۰۰۰ قطعه واقع در کیلومتر ۲۵ جاده اراک فراهان تأسیس نمودیم.و اما برگ زرین دیگری که به فهرست افتخارات این شرکت افزوده شده، ثبت برند تجاری «چکاوک» در استان مرکزی و برند «چلچله» در تهران می باشد.

%da%86%da%a9%d8%a7%d9%88%da%a9

 

۴- رژینا

مدیرکل دامپزشکی استان قم اظهارداشت ، ۱۲ مرکزبسته بندی مرغ دراستان فعال میباشدکه روزانه ۲۲ تن مرغ رابصورت بسته بندی درقطعات مختلف (کتف ،بال،جوجه و…)تولیدوبه بازار عرضه مینمایند.ایشان بااشاره به صدور بیش از۵ تن ازاین محصولات به استانهای همجوارگفت،بیش از۱۶ تن ازاین محصولات درداخل استان مورداستفاده قرارمیگیرد که این میزان تقریبآ معادل۲۱ درصد تولید مرغ استحصالی درکشتارگاههای طیوراستان میباشد.
دکتررفیعی افزود،کلیه رستورانهاوتالارها ی استان موظفند ازمحصولات مرغ بسته بندی شده استفاده نمایند. وی ادامه داد قم دارای ۴ مرکزبسته بندی گوشت قرمزنیز میباشد که روزانه بیش ازپنج تن گوشت قرمزرابصورت بسته بندی روانه بازارمیکنند که ۵/۲ تن به استانهای همجوارمابقی به مصرف داخل استانی میرسد.مدیرکل دامپزشکی استان قم اضافه کرد،تمامی گوشتهای قرمزبسته بندی شده فرایند پیش سرد راطی میکنند که درآن ابتدا ۲۴ ساعت لاشه دامها دردمای ۴ درجه سانتیگراد(پایین آمدن
ph گوشت شده)وباعث تردشدن وازبین رفتن برخی عوامل بیماریزا وویروس بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگودرگوشت میشود.دکتررفیعی درخصوص طرح نشانه گذاری برروی تخم مرغها گفت: ۴ مرکزبسته بندی تخم مرغ دراستان وجوددارد که روزانه ۵ تن تخم مرغ بصورت بسته بندی دربسته های ۱۲ و۹ تایی وشانه کامل تولید وواردبازارمینمایند، وبااجرای طرح نشانه گذاری تخم مرغ بیش از ۹۰ درصد تخم مرغهای تولیدی استان درمراکزبسته بندی قم دارای پرینت تاریخ تولید وانقضاء.میباشند.که به مصرف داخل وخارج استانی میرسد.

 

۵- توکا

تخم مرغ مهمان همیشگی سبد غذایی ما ایرانیان، سالها بصورت فله و با کیفیتهای متفاوت بر روی پیشخوان مغازه های کوچک و بزرگ به مصرف کنندگان عرضه شده است.مجموعه توکا طلایی را مرحوم حاج محسن اسدالله زاده در سال ۱۳۵۰ با چشم اندازی چند ساله در زمینی به مساحت ۲هکتار در ابتدای شهرک صنعتی توس با نام مرغداری محسن اسدالله زاده تاسیس نمود . این مرغداری به تدریج دارای ۷سالن تولید با ظرفیت ۱۰۰،۰۰۰ قطعه مرغ تخم‌گذار گردید.پس از فوت آن مرحوم در سال ۱۳۷۸ پسران جوان و خوش فکر او پس از سالها تحقیق در زمینه بازار تخم مرغ، زمینی در نیروگاه توس مشهد خریداری و پس از ساخت دستگاه های مورد تایید دامپزشکی که طراحی آن توسط خودشان انجام شده بود اولین واحد بسته بندی تخم مرغ توکا طلایی پاژ را راه اندازی کردند.مرکز بسته بندی تخم مرغ توکا طلایی بطور رسمی کار خود را از سال ۱۳۸۷ شروع و با در اختیار داشتن تجهیزات و کارکنان آموزش دیده و مجرب، خود را متعهد به درک و تامین نیازهای مصرف کننده و مشتریان در چارچوب استانداردهای ملی و بین المللی قوانین و مقررات ایمنی مواد غذایی و محصول مرتبط دانسته و برای دستیابی به اهداف فوق اقدام به استقرار سیستم ISO 22000:2005 و ISO 9001:2008 مدیریت یکپارچه نموده و متعهد به حفظ اثر بخشی این سیستم از طریق بازنگری و بهبود مستمر کلیه فرایندهای سازمان میباشد.

%d8%aa%d9%88%da%a9%d8%a7

تولیدکنندگان و فروشندگان محترم تخم مرغ

برای ثبت، نام شرکت خود در لیست بالا می توانید بصورت کاملا رایگان به سایت http://business247.ir مراجعه فرمایید و اطلاعات محصولات خود را ثبت نمایید. عزیزانی که درخواست حضور در قسمت VIP را دارند محصول مورد نظر خود را بصورت ویژه ثبت کنند و سپس با شماره ۰۹۳۸۸۱۵۱۳۵۸ تماس حاصل نمایند.

همچنین تولیدکنندگان محترمی که قصد شروع صادرات  و بازاریابی در خارج از کشور را دارند، می توانند با ما در تماس باشند.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این مقاله
Author Rating
51star1star1star1star1star