تخریب ساختمان

تخریب ساختمانخرید ضایعاتخاک برداریگود برداری

تخریب ساختمان

اولین قدم برای ساخت و ساز تخریب ساختمان و خاک برداری محلی است که در آن می خواهد ساخت و ساز صورت بگیرد. هر ساختمان و یا مجتمعی باید زیر سازی داشته باشد که در هنگام زلزله ساختمان مستحکم باشد به همین دلیل در اولین قدم برای ساخت و ساز اگر در آن محل ساختمانی قدیمی باشد، تخریب ساختمان و در مرحله بعد خاک برداری انجام می شود.

اکثر شهرهای بزرگ کشور ما دارای ساختمان هایی با سن بالا هستند به همین دلیل باید به مسئله تخریب ساختمان اصولی بسیار توجه کرد.

تخریب ساختمان

روش های تخریب ساختمان

تخریب ساختمان بدلیل تاثیراتی که بر محیط شهری و ساختمان های کناری خود میگذارد بسیار مهم است. تخریب ساختمان نادرست می تواند باعث ضررات متعدد جانی و مالی به ساختمان های مجاور شود، به همین دلیل مهندسی تخریب ساختمان و سپردن کار به کسانی که در این حوزه خبره هستند بسیار پر اهمیت هستند.

تخریب غیر اصولی ساختمان می تواند زیان های جبران ناپذیری برای ساختمان ها و افرادی که در آن ها ساکن هستند داشته باشد.

در زیر به روش های کلی تخریب ساختمان می پردازیم:

۱- تخریب ساختمان به روش بالا به پایین – دستی

روش بالا به پایین می توان گفت روش سنتی این پروسه می باشد، در این روش کارگران تخریب از بالاترین طبقه و از سقف شروع کرده و تا ابتدای سازه را تخریب می کنند. در این روش ابتدا باید ایوان ها و قسمت های متصل به دیواره ها را تخریب کرد. در مرحله بعد کف تمامی اتاق ها، مخازن آب و تاسیسات را تخریب می کنند. پس از این مرحله تیرها به ترتیب الویت جدا شده و در انتها نیز تیرهای اصلی را جدا سازی می کنند از بالا به پایین.

۲- تخریب ساختمان به روش بالا به پایین – مکانیکی

در این روش نیز تمامی مراحل مانند روش قبل بوده با این تفاوت که در این روش تمامی تخریب ساختمان با استفاده از ماشین آلات مکانیکی صورت می گیرد. در این روش ماشین آلان معمولا بوسیله جرثقیل به بالای سازه یا ساختمان مورد نظر منتقل می شوند.

البته در این روش خیلی مهم است که باری که ماشین آلات خریب روی ساختمان وارد می کنند را بررسی نمود. در این روش بعد از بالا بردن ماشین آلات و انتقال آن ها به سقف ساختمان برای پایین آمدن باید طبقه به طبقه رمپ زده شود تا ماشین آلات از بالا شروع کرده و تمامی ساختمان را به سمت پایین تخریب کنند بصورتی که خودشان دچار حادثه نشوند.

تخریب ساختمان

۳- تخریب ساختمان به روش گوی تخریب

شاید جرثقیل های گوی تخریب را دیده باشید، یک گوی بزرگ فولادی در جلوی خود دارند، در این روش تخریب ساختمان از طریق انرژی ضربه ای که گوی فولادی به ساختمان وارد می کند انجام می گیرد، این روش برای ساختمان های مخروبه و سیلو ها بسیار کارآمد است و زمان کمی برای تخریب احتیاج دارد.

در این روش نیز تخریب معمولا از بالا به پایین باید انجام بگیرد.

در این روش گوی می تواند به دو صورت عمل بکند، روش اول سقوط گوی بر روی سازه و در روش دوم حرکت آونگی گوی و تخریب دیوار به دیوار ساختمان.

۴- تخریب ساختمان با انفجار

به نظر بنده یکی از زیباترین هنر ها، هنر تخریب ساختمان های بلند مخروبه توسط انفجار است، این روش به دانش بالایی احتیاج دارد و اگر قرار است یک ساختمان را منفجر کنید باید پیمانکار تخصصی دارای پروانه تخریب باشد. درست کردن و محاسبه طرح انفجار بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا با کوچکترین اشتباه ساختمان به جهت ناصحیح ریزش می کند و باعث خسارات بسیار زیادی می شود، معمولا ساختمان های قدیمی مرتفع را با این روش تخریب می کنند.

قیمت تخریب ساختمان

برای برآورد هزینه و قیمت تخریب ساختمان احتیاج است که پیمانکار حتما به محل ساختمان شما آمده و محیط و شرایط ساختمان را از نزدیک بررسی کند و بهترین روش را برای ساختمان شما انتخاب کرده و زمان دقیق پروسه را نیز به شما بگوید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تخریب ساختمان ارزان

عملیات تخریب ساختمان یک روند ثابت نمی باشد و برای برآورد هزینه تخریب مهندسان باید در محل حاضر شده و برآورد هزینه و زمان بکنند به همین دلیل نمی توان از پشت تلفن قیمت گرفت و ارزان ترین را انتخاب کرد !! شما برای انتخاب بهترین پیمانکار باید حتما توجه فرمایید که حساسیتی که تخریب دارد و خساراتی که در هنگام تخریب یک ساختمان می تواند بوجود آید بسیار مهم است پس بجای توجه به تخریب ساختمان ارزان به تخریب ساختمان اصولی توجه کنید که احتمال وقوع حادثه را تا حد امکان پایین بیاورید.

تخریب ساختمان در تهران

شرکت تخریب عباسی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در حوزه تخریب ساختمان آماده ارائه تمامی خدمات خود در سراسر شهر تهران می باشد تمامی محدوده های شمال تهران ، غرب تهران ، شرق تهران و جنوب تهران در محدوده فعالیت های تخریب ساختمان و گود برداری ما می باشد.

پیمانکار تخریب ساختمان

شرکت تخریب ساختمانی عباسی یکی از نامدارترین شرکت ها در حوزه خاک برداری و تخریب انواع سازه ها در تهران می باشد و با بیش از ۱۵ سال سابقه می تواند با بهترین قیمت ممکن ، بهترین خدمات تخریب را به شما همشهریان عزیز ارائه کند.

اخبار صنایع غذایی و کشاورزیریپورتاژتخریب ساختمان – خرید ضایعات – خاک برداری – گود برداری تخریب ساختمان اولین قدم برای ساخت و ساز تخریب ساختمان و خاک برداری محلی است که در آن می خواهد ساخت و ساز صورت بگیرد. هر ساختمان و یا مجتمعی باید زیر سازی داشته باشد که در هنگام زلزله ساختمان مستحکم باشد به همین...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این صفحه
Author Rating
51star1star1star1star1star

Related Posts

باربری

باربری

نرم افزار افزایش ممبر و بازدید تلگرام

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان

نظری یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *