بی‌توجهی تولیدکنندگان زنجان به بسته‌بندی محصولات

بی‌توجهی به بسته‌بندی محصول

اخبار صنایع غذایی به نقل از “خبرگزاری ایسنا ” ، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: تولیدکنندگان استان به بسته‌بندی محصولات توجه ندارند.

ایرج احمدی اظهار کرد: بسته‌بندی، هنر و علم آماده‌سازی مواد غذایی برای انبار کردن و در نهایت فروش است، ولی متاسفانه در استان زنجان این مقوله جایگاه ویژه‌ای در بین تولیدکنندگان ندارد و آنچنان که باید به این مسئله مهم که در فروش و بازاریابی کالا تاثیر دارد، توجه چندانی نمی‌شود.


بیشتر بدانید:فوائد مصرف میوه و سبزی برای سلامت پاها


این مسئول ادامه داد: بسته‌بندی علاوه‌ بر اینکه خاصیت حفاظتی ایفا می‌کند، می‌بایست جذابیت لازم را داشته و تا حد امکان ساده و ارزان باشد.

وی افزود: محصولات کشاورزی در استان پتانسیل بالایی را برای تولید دارند و با توجه به اینکه در شهرستان طارم بهترین محصولات به ویژه زیتون و سیر تولید می‌شود ولی متاسفانه به دلیل نبود بسته‌بندیی مناسب همه این محصولات به صورت فله‌ای به سایر کشورها صادر می‌شود و با بسته‌بندی کشورهای خارجی و با قیمت بالاتر در کشور عرضه می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: برخی واحدهای صنعتی در نمایشگاه‌های مختلف حضور دارند و واحدهای صنعتی می‌توانند جهت آشنایی با تکنولوژی‌های نو در همه زمینه‌ها به ویژه صنعت بسته‌بندی در قالب حضور و یا بازدید از نمایشگاه‌هایی که در سراسر کشور برگزار می‌شود، از تسهیلات شرکت شهرک‌های صنعتی در این خصوص استفاده کنند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، یادآور شد: کارهای خوبی در زمینه توسعه صنعت بسته‌بندی در استان در حال انجام است که امیدوارم بتوانیم گام‌های مثبتی را در راستای توسعه و بروز کردن این صنعت مهم برداریم.

وی تصریح کرد: بحث تشدید رقابت در بازار کالاها (مصرفی و بادوام) و استراتژی شرکت‌ها در ارتقای برند و کسب سطح مطلوبی از فروش بازار مطرح است و در کنار دیگر بخش‌های تولید، صنعت بسته‌بندی نیز فعال بوده و با ارائه تکنولوژی‌های جدید بخشی از فرآیند پشتیبانی از برند برای محصولات را به عهده داشته است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57313134.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57313134-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع غذاییاخبار صنایع غذایی,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,مواد غذاییبی‌توجهی تولیدکنندگان زنجان به بسته‌بندی محصولات اخبار صنایع غذایی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا ' ، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: تولیدکنندگان استان به بسته‌بندی محصولات توجه ندارند. ایرج احمدی اظهار کرد: بسته‌بندی، هنر و علم آماده‌سازی مواد غذایی برای انبار کردن و در نهایت فروش است،...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی