برداشت بیش از ۲۰ تن گوجه فرنگی از مزارع کشاورزی نیشابور

برداشت بیش از 20 تن گوجه فرنگی از مزارع کشاورزی نیشابور

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور گفت:

۲۹ هزار و ۷۵۰ تن گوجه فرنگی از مزارع کشاورزی نیشابور از سطح ۸۵۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شد.

 به نقل از روابط عمومی محمدعلی فرهمند راد بیان کرد:

متوسط برداشت گوجه فرنگی در هر هکتار ۳۵ تن است که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی شهرستان برای مصرف به سایر شهرستان‌ها و استان‌ها صادر می‌شود.

وی افزود:

به طور متوسط هر کیلوگرم ۱۴۰۰۰ ریال به فروش می‌رسد که در مجموع ۴۱۶ میلیارد ریال عاید گوجه کاران این شهرستان شده و اشتغال‌زایی ۸۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۲هزار نفر غیر مستقیم را به دنبال دارد.

فرهمند راد گفت:

برداشت گوجه فرنگی از اواخر تیرماه سال جاری آغاز می‌شود و تا اوایل مهرماه ادامه دارد و اوج برداشت این محصول در نیمه اول شهریور ماه است.

مدیر جهادکشاورزی نیشابور عنوان کرد:

بخشی از گوجه فرنگی تولید شده در این شهرستان به صورت تازه خوری مصرف می‌شود و مازاد محصول تولیدی برای فراوری و تبدیل به رب گوجه فرنگی به کارخانه انتقال داده می شود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/10/57316193.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/10/57316193-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیبرداشت بیش از ۲۰ تن گوجه فرنگی از مزارع کشاورزی نیشابور اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور گفت: ۲۹ هزار و ۷۵۰ تن گوجه فرنگی از مزارع کشاورزی نیشابور از سطح ۸۵۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شد.  به نقل از روابط عمومی محمدعلی...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star