برداشت زعفران از ۲۲۰ هکتار مزارع نطنز آغاز شد

برداشت زعفران از ۲۲۰ هکتار مزارع نطنز آغاز شد

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، عبدالرضا مهدی بادی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برداشت زعفران از ۲۲۰ هکتار از مزارع بارور زعفران در شهرستان نطنز آغاز شده است.

وی تصریح کرد:

پیش بینی می‌شود تقریبا یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم کلاله خشک زعفران در شهرستان برداشت شود.


بیشتر بدانید:خواص دارویی زعفران


مدیر جهاد کشاورزی نطنز افزود:

شهرستان نطنز قطب تولید زعفران در استان اصفهان است و عمده زعفران نطنز در شهر طرق رود تولید می‌شود.

وی ضمن اشاره به قدمت تولید زعفران در نطنز یادآور شد:

کشت زعفران در مناطق کوهستانی نطنز سابقه طولانی دارد و با توجه به نیاز آبی کم این گیاه، کشت آن در بخش کویری شهرستان نیز با استقبال خوبی رو به رو شده است.

مهدی بادی اضافه کرد:

از مجموع ۲۲۰ هکتار مزارع زعفران شهرستان نطنز، ۱۶۰ هکتار از آن در بخش مرکزی و ۶۰ هکتار در بخش کویری امامزاده قرار دارد که تقریبا ۱۰۰ هکتار از این مزارع به شهر طرق رود اختصاص دارد.

وی در پایان تأکید کرد:

پرورش زعفران از نظر اقتصادی صرفه بسیار خوبی داشته است که در کنار سود حاصل از فروش محصول تولیدی، زمینه اشتغالزایی فصلی حدود ۴۰۰ نفر از شهروندان شهرستان را به وجود آورده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/2262527.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/10/2262527-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزیبرداشت زعفران از ۲۲۰ هکتار مزارع نطنز آغاز شد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، عبدالرضا مهدی بادی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برداشت زعفران از ۲۲۰ هکتار از مزارع بارور زعفران در شهرستان نطنز آغاز شده است. وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تقریبا یک هزار...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی