برداشت بیش از ۱۲ هزا تن انواع سبزیجات برگی از مزارع طبس

برداشت بیش از 12 هزا تن انواع سبزیجات برگی از مزارع طبس

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت:

برداشت سبزیجات برگی از سطح ۴۴۰ هکتار مزارع زیرکشت این محصول در شهرستان طبس آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود از این سطح بالغ بر ۱۲ هزار و ۳۲۰ تن انواع سبزیجات برگی برداشت شود.

«بخشایی» اظهار کرد:

متوسط عملکرد سبزیجات برگی در شهرستان طبس را ۲۸ تن در هکتار اعلام کرد و افزود: شهرستان طبس مقام نخست سطح زیرکشت و تولید سبزیجات برگی استان خراسان‌جنوبی را دارد.


بیشتر بدانید:سبزیجاتی برای سلامتی در فصل پاییز


بخشایی اظهار کرد:

با توجه به شرایط اقلیمی مناسب این شهرستان در همه فصول سال کشت انواع مختلف سبزیجات انجام می‌شود و محصول تولیدی منطقه از عطر، طعم و کیفیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد:

سبزیجات برگی این شهرستان شامل اسفناج، جعفری، شنبلیله، شوید، شاهی، گشنیز، ریحان، نعنا، تره، تربچه، پیازچه، مرزه و کاهو  است.

مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت:

قسمت عمده‌ای از آن در فصل‌های پائیز و زمستان برداشت می‌شود و به شهرستان‌های هم‌جوار و استان‌های خراسان‌رضوی، کرمان و یزد عرضه می‌شود.

بخشایی با بیان این‌که برآورد می‌شود بالغ بر ۸۶ میلیارد ریال درآمد  عاید ۴۸۰ بهره بردار این شهرستان شود، افزود:

خدمات ارائه شده به سبزی‌کاران شامل خدمات کارشناسی، تأمین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، استفاده از کارنده‌های کشت مستقیم در کشت سبزی، مکانیزه کردن کشت و استفاده از لولرهای لیزری برای آماده‌سازی سطح مزارع سبزی است.

وی یادآورشد:

در شهرستان طبس ۵ واحد در زمینه تولید سبزیجات خشک با ظرفیت اسمی سالانه حدود ۱۱۰۸ تن سبزی خشک مشغول به فعالیت است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/1443000211590_76-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/12/1443000211590_76-th3-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,سبزیجات,صنایع کشاورزی,کشاورزیبرداشت بیش از ۱۲ هزا تن انواع سبزیجات برگی از مزارع طبس اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: برداشت سبزیجات برگی از سطح ۴۴۰ هکتار مزارع زیرکشت این محصول در شهرستان طبس آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود از این سطح بالغ بر ۱۲...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی